Jednou vetou

Profesionálny vojak mal pozitívny test na Covid-19

Ilustračné foto

foto: TASR

V rámci rezortu obrany boli doteraz zaznamenané dva prípady ochorenia Covid-19. Obe osoby sú vyliečené

Na ochorenie Covid-19 bol pozitívne testovaný jeden príslušník Ozbrojených síl (OS) SR z posádky Nitra. Agentúru SITA o tom informovalo ministerstvo obrany. V súčasnosti je vojak v domácej karanténe spolu s rodinou. Ako sa nakazil, zatiaľ nie je známe. Jeho zdravotný stav si zatiaľ nevyžaduje hospitalizáciu. V rámci rezortu obrany boli doteraz zaznamenané dva prípady ochorenia Covid-19. Obe osoby sú vyliečené.

Od vyhlásenia mimoriadnej situácie ozbrojené sily prijali množstvo organizačných opatrení na zabránenie šírenia koronavírusu v zložkách a útvaroch OS SR. Jedným z opatrení bolo rozdelenie personálu do troch skupín s rôznou dobou pohotovosti a cieľom udržať čo najviac akcieschopného a nasaditeľného personálu v prípade stupňovania krízovej situácie.

Všetky ďalšie kroky a epidemiologické opatrenia sú koordinované s Vojenským ústavom hygieny a epidemiológie a Úradom hlavného lekára OS SR.

Ozbrojené sily SR naďalej plnia úlohy podľa požiadaviek Ústredného krízového štábu SR, denne nasadzujú stovky profesionálnych vojakov v boji proti šíreniu koronavírusu. Vojaci spolu s políciou kontrolujú hraničné prechody, zabezpečujú monitoring karanténnych staníc a nemocníc, odoberajú klinické vzorky v marginalizovaných rómskych komunitách, leteckou a pozemnou technikou prepravujú osoby a zdravotnícky materiál, zabezpečujú občiansky život a bezpečnosť v uzavretých rómskych komunitách a mnoho ďalších úloh.

Slovensko zatiaľ eviduje 863 potvrdených prípadov. Medzičasom sa z ochorenia vyliečilo 151 pacientov.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky