Jednou vetou

Korupčný enviroškandál: Sólymos je ticho, Bugár žiada spravodlivosť

László Sólymos a Béla Bugár

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Mlčí, hovorca ho zatajuje, ale jeho stranícky šéf konečne prehovoril! Minister životného prostredia László Sólymos nereaguje na otázky hlavne.sk a žiadosti na krátky rozhovor ku kauze korupčného megaškandálu na Okresnom úrade v Bratislave. Sólymos doteraz neodpovedal na medializované informácie, že má mať blízko k nominantom na tomto úrade, ako sa aj údajne poznať s niektorými aktérmi kauzy. Za to jeho stranícky šéf, predseda MOST-Híd Béla Bugár prehovoril. Čo si myslí o Sólymosovi a celej kauze?

Korupčná envirokauza: Minister Sólymos je ticho a mlčí

 „Padni komu padni,“ povedal Béla Bugár na margo ex funkcionára MOST-Híd R.Žitného. „Samozrejme, ak niekto vybočuje z rámca, ale hovoríme v teoretickej rovine – vzhľadom na to, že je obvinený a nie odsúdený – tá spravodlivosť musí byť vyvodená. Preto už nie je ani našim členom,“ vyhlásil Béla Bugár.

Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

Rastislav Žitný bol bratislavským okresným predsedom Bugárovho Mostu-Híd, podľa našich informácií sám vystupoval ako zástupca krajského šéfa Lászlóa Solymosa. Funkcií sa vzdal až po vypuknutí kauzy.

Čachre so skládkou v Podunajských Biskupiciach. Odpadkový kráľ Kováč ju predal známemu pracháčovi!

Podľa Bugára nie je možné, aby osobne dokonale poznal každého funkcionára Most-Híd. „Stretávate sa s funkcionármi 3-4 krát do roka na Republikovej rade. Ako môžete vedieť, že každý z nich robí v súlade so zákonom? Ak nerobí, nech je vyvodená zodpovednosť,“ uviedol B.Bugár.

Kryje Bugár Sólymosa?

A ako hodnotí fakt, že minister László Sólymos stále mlčí? Béla Bugár ho chápe. „Prečo by sa mal vyjadriť? Buďte radi, že som ja zdvihol telefón a toto je posledná otázka, lebo mám rokovanie. Keď to bude mať konkrétny dopad na životné prostredie, tak sa minister vyjadrí. Nie je dôvod vyjadrovať sa predtým,“ uzavrel Béla Bugár, ktorý sa ponáhľal na dôležité rokovanie.

Vieme prví: Korupčný enviroškandál. Úplatky mal brať funkcionár Most-Híd

Ľudia by za prezidenta volili Mistríka, Bugára a Harabina

 

Môže vás zaujímať

Čaputová v stredu vymenuje chýbajúceho sudcu Ústavného súdu SR