Jednou vetou

Kotlebovci majú vlastný návrh pre najchudobnejšie regióny

Ján Kecskés, Ján Mora, Milan Uhrík, Marián Kotleba a Rastlislav Schlosár poslanci NR SR za ĽSNS

Foto: TASR

Štátnu investičnú pomoc by mal získať len taký prijímateľ, ktorý plánuje zrealizovať investičný zámer v jednom z najmenej rozvinutých regiónov na Slovensku. Predpokladá to novela zákona o investičnej pomoci, ktorú na piatkovej tlačovej konferencii v Bratislave predstavila opozičná ĽSNS Mariana Kotlebu.

Cieľom novely by malo byť znižovanie regionálnych rozdielov a podpora zamestnanosti v najmenej rozvinutých regiónoch Slovenska. „V rámci tejto novely navrhujeme upraviť definíciu oprávneného prijímateľa investičnej pomoci tak, aby mohol štátnu investičnú pomoc získať len taký prijímateľ, ktorý plánuje zrealizovať investičný zámer minimálne v jednom z najmenej rozvinutých okresov na Slovensku,“ priblížil poslanec NR SR Ján Kecskés.

Zmeniť by sa nemala výška poskytovanej investičnej pomoci zo štátneho rozpočtu, len jej prijímateľ. Malo by sa tak prispieť k naštartovaniu hospodárstva v daných regiónoch, čo by malo mať za následok pozitívny vplyv na rozpočet verejnej správy, podnikateľské prostredie a na hospodárenie obyvateľstva. ĽSNS navrhuje účinnosť zákona od 1. júla 2018.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky