Jednou vetou

Kováčik mal podľa Tótha vynášať informácie Bödörovi

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik

foto: TASR

Bývalý novinár a exšéf kontrarozviedky SIS Peter Tóth mal vypovedať, že špeciálny prokurátor Dušan Kováčik vynášal informácie nitrianskemu podnikateľovi Norbertovi Bödörovi. Píše o tom portál Aktuality.sk.

Tóth figuruje ako svedok v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ako aj v ďalších prípadoch.

Tótha takmer celý deň vypočúvali policajti z NAKA

Tóth aktuálne svedčí v prípade kauzy tzv. motákov, ktoré mal obžalovaný a zároveň obvinený podnikateľ Marian K. posielať z väzenia svojmu známemu Bödörovi, aby mu cez vplyvných ľudí pomohol na slobodu. „Keďže Bödör mal podľa Tótha blízko ku Kováčikovi, Kočner chcel vedieť, čo môže preňho tento prokurátor urobiť,“ napísali Aktuality.sk.

Portál ďalej píše, že špeciálny prokurátor a Bödör majú podľa Tótha veľmi blízky vzťah. Pravidelne sa stretávajú a rozprávajú o mnohých veciach. Tóth podľa portálu spomína napríklad situáciu, keď podal bývalý člen SIS Pavol Forisch trestné oznámenie na organizátorov protestov Za slušné Slovensko.

Kočner stiahol žiadosť o prepustenie z väzby

„Keď bola osoba Pavol Forisch vypovedať na prokuratúre, kam doniesla aj nahrávku predstaviteľov Za slušné Slovensko, o ktorej si Forisch myslel, že dokazuje, že sú platení zo zahraničia, tak ju Bödör dostal od Kováčika do 24 hodín po Forischovej výpovedi,“ vypovedal Tóth.

Kováčik označil Tóthove vyjadrenia za nepravdivé. „Vždy som postupoval v súlade so zákonom, žiadnej nepovolanej osobe som neposkytol žiadne údaje z trestných vecí,“ reagoval pre Aktuality.sk.

Peter Tóth | foto: FB Ďateľ

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky