Jednou vetou

Krajniak: Prepustiť vojakov, ktorí pomáhali Slovenským brancom, nie je správne

Poslanec parlamentu SR Milan Krajniak (SME RODINA)

foto: TASR

Nie je správne prepustiť z armády profesionálnych vojakov podieľajúcich sa na aktivitách Slovenských brancov a podobných zoskupení. Myslí si to poslanec Národnej rady SR Milan Krajniak (Sme rodina). Podľa neho by skôr armáda mohla ľudí z týchto zoskupení motivovať, aby sa stali vojakmi v zálohe.

„Trestá vojakov z povolania, ktorí neporušili žiaden predpis a vo svojom voľnom čase sa snažili pomôcť dobrovoľníkom, aby získali vojenské zručnosti,“ myslí si Krajniak o rozhodnutí ministra obrany Petra Gajdoša (SNS). Ten začiatkom augusta vyhlásil, že armáda prepustí vojakov, ktorí sa podieľajú na činnosti Slovenských brancov a podobných organizácií.

Vynovený Raši. Neuveriteľná podoba vicepremiéra so svetoznámou hviezdou.

„Nie každý, kto ide do týchto skupín, má prvoplánovo nejakú agendu alebo politické názory. Baví ho to a nemá inú možnosť,“ podporil poslanca generál v zálohe Pavel Macko, ktorý z armády odišiel po výbere nového náčelníka generálneho štábu.

Macko navrhuje, aby sa dobrovoľný vojenský výcvik nerealizoval formou 11-týždňového kurzu, ale počas krátkeho sústredenia. „Víkendoví“ vojaci by potom mohli cvičiť vo svojich regiónoch. Pripomína, že armáde chýbajú zálohy a súčasný systém dobrovoľnej vojenskej služby pritiahne len málo záujemcov. Odmieta však návrat povinnej vojenskej služby.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Odchod zo Smeru na spadnutie! Takto sa vyjadril Pellegrini