Jednou vetou

Drucker to lepí, ako sa dá. Najnovšie vstúpil do Dobrej voľby poslanec Kresák

Peter Kresák

foto: TASR

U Bugára by si zrejme po ďalších voľbách neškrtol, tak si vyhliadol novú stranu, ktorá ho môže znovu dostať do parlamentu. Nezaradený poslanec parlamentu Peter Kresák, ktorý nedávno opustil klub Mosta-Híd, vstúpil do neparlamentnej strany Dobrá voľba. Za stranu bude kandidovať aj v budúcoročných voľbách do NR SR. TASR to potvrdila hovorkyňa Dobrej voľby Martina Šoltésová.

Poslal ich do hája, tak trochu. Drucker odmietol spoločnú kandidátku s Most-Híd

Dobrú voľbu založil exminister Tomáš Drucker. K strane sa nedávno pridali poslanci, ktorí odišli z klubu Mosta-Híd. Ide o Martina Fedora a Katarínu Cséfalvayovú. Kresák v rozhovore, ktorý Denník N zverejnil v utorok, pripustil možnosť vstupu do tejto strany.

VIDEO: Pán premiér, neblbni. Odkazuje Pellegrinimu predseda Dobrej voľby Drucker

„Príchod Petra Kresáka do tímu Dobrej voľby považujeme nielen za profesionálny, ale aj veľký osobnostný prínos. Spoločnú reč sme našli v mnohých otázkach, krokoch aj názoroch,“ napísala Dobrá voľba na sociálnej sieti.

FOTO a VIDEO: Dobrá voľba si zvolila za predsedu Druckera. Ukázali sa aj starí známi

Fedor  uviedol, že Kresák s Dobrou voľbou spolupracuje napríklad pri príprave legislatívnych návrhov vzhľadom na jeho právnické skúsenosti.

Príchod Petra Kresáka do tímu Dobrej voľby považujeme nielen za profesionálny, ale aj veľký osobnostný prínos.Spoločnú…

Uverejnil používateľ Dobrá voľba Utorok 12. novembra 2019

 

FOTO: Drucker šokuje

Dobrá voľba exministra Tomáša Druckera zatiaľ nemá ideálne vyhliadky. Podľa posledného prieskumu agentúry Actly, ktorý si dala vypracovať verejnoprávna RTVS, by sa strana do parlamentu momentálne nedostala. Namerali jej len necelé 2% , čo by na prekročenie brán parlamentu vôbec nestačilo.

Otázne je, koho ešte Drucker do svojho tímu osloví. Veľa času mu neostáva a premiér Peter Pellegrini, o ktorom sa hovorilo, že by mohol byť výraznou posilou nového politického subjektu, dal Druckerovi dávno košom. Na nedávnom ustanovujúcom sneme Dobrej voľby sa mal objaviť aj šéf lekárskych odborov Marian Kollár, ktorý zdá sa nateraz do Druckerovej strany nevstupuje.

EXKLUZÍVNE FOTO: Nový imidž exministra Maďariča. Je toto vôbec on?

Podľa kuloárnych informácií by za tým mohli byť údajne nezhody, že mu nezostala podpredsednícka stolička v Dobrej voľbe, čo sa zatiaľ nepotvrdilo. Kollár má však „spojku“ v strane v podobe svojho brata – Miroslava Kollára, ktorý bol vedúcim kancelárie Národnej rady, keď jej predsedal Ivan Gašparovič (1992 – 1998). Miroslav Kollár sa u Druckera angažoval už v lete, keď mu pomáhal v uliciach Bratislavy pri zbere podpisov potrebných na vznik strany.

August 2019: Miroslav Kollár (v strede) v centre Bratislavy pri zbere podpisov na vznik Dobrej voľby | Facebook

 

FOTO: Expremiér Jozef Moravčík na nákupoch s manželkou. Takto mu dala zabrať!

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky