Jednou vetou

Kritici v SaS založili názorovú platformu a od Sulíka žiadajú sebareflexiu

Richard Sulík (vľavo) a poslanci NR SR za SaS

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Mimoriadny kongres SaS bol zvolaný v rozpore s demokratickými princípmi, a preto mu chýba demokratická legitimita. Uviedla to podpredsedníčka strany Jana Kiššová na tlačovej konferencii, kde kritizovala predsedu strany Richarda Sulíka, odmietla uznať výsledok kongresu a predstavila novú platformu v strane.

Miesto mimoriadnej schôdze dal Kollár prednosť výletu do USA

“Je absurdné, aby sa už raz riadne zvolený predseda nečakane vzdal funkcie, a to len z jediného dôvodu, že chce byť zvolený na ďalšie štyri roky pred uplynutím volebného obdobia,” uviedla Kiššová na margo Sulíkovho rozhodnutia zvolať mimoriadny kongres strany. Dodala, že za týchto okolností nemôže uznávať výsledky kongresu.

FOTO: Sulík bude lídrom SaS ďalšie štyri roky: Kritici v strane by mali byť minulosť

Poslanec NR SR za SaS Jozef Rajtár doplnil, že riadny kongres očakávajú v júni 2020 po parlamentných voľbách. Mimoriadny kongres strany spochybnila aj predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová. “Viac ako tretina členskej základne mu nevyjadrila dôveru, a to dokonca takým protestným spôsobom, že na mimoriadny kongres vôbec neprišli.“

AUDIO: Janka alebo Jana? Poslankyňa Cigániková nám to hneď vysvetlila

Podpredseda strany Ľubomír Galko predstavil na tlačovej konferencii aj programové tézy novej platformy v rámci SaS s názvom Demokratické jadro SaS. V rámci neho sa prihlásil k myšlienkam liberalizmu, trhového hospodárstva, ale aj zakotvenia Slovenska v západnej civilizácii.

PRIESKUM: Voľby by vyhral Smer pred PS/Spolu, Za ľudí by získali vyše 8 percent

Nová platforma podľa Galka „odmieta hazardovať so zahranično-politickým ukotvením Slovenska, ktoré je súčasťou západnej civilizácie“. Demokratické jadro SaS taktiež deklarovalo Ruskú federáciu za „bezpečnostnú hrozbu západných demokracií“.

Richarda Sulíka zvolili na sobotňajšom mimoriadnom kongrese strany Sloboda a Solidarita vo Zvolene opätovne za jeho predsedu. Sulíkovi ako jedinému kandidátovi, dalo hlas 135 členov strany. Na kongrese sa zúčastnilo 145 z 213 členov SaS.

Manažér alebo babrák? Jaroslav Rezník šéfuje RTVS už dva roky. O svojich výsledkoch radšej mlčí

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte do redakcie na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na FACEBOOKU – Nájdete nás TU

 

Môže vás zaujímať

FOTO: Odbehol si na pol hodinku