Jednou vetou

Kritizoval Matoviča, dostal poriadnu facku. Toto Drucker isto nečakal

ZĽAVA: Tomáš Drucker a Igor Matovič

autorská koláž hlavne.sk, Foto: TASR, Facebook

Od parlamentných volieb koncom februára, keď so stranou pohorel sa takmer po ňom zem zľahla, ale pripomenie sa fanúšikom, že existuje. Exminister a predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker kritizoval na sociálnej sieti vládu Igora Matoviča. Ľudia mu však nezabudli, že to bol práve on, kto zdupkal z vlády, kde bol smeráckym nominantom a problémy s koronakrízou vtedy ani len nechyrovali:

„Neschopnosť riadiť, neschopnosť strategicky myslieť a čo je mimoriadne nebezpečné, je neschopnosť vnímať reálne osudy reálnych ľudí. Už aj v zahraničí si všímajú, že Matovič skúša na Slovensku nebezpečný sociálny experiment, po ktorom hrozia obrovské masy nezamestnaných. A to na vlastnom národe, ako keby bolo Slovensko jeho súkromné laboratórium,“ uviedol na sociálnej sieti exminister zdravotníctva i krátko vnútra a vtedajší nominant Smeru-SD Tomáš Drucker.

Slovami, ktoré adresoval súčasnému premiérovi Igorovi Matovičovi sa rozhorčuje nad konaním a najmä riešením súčasnej situácie v súvislosti s koronavírusom, ktorý zasiahol aj Slovensko a ochromil v každej oblasti i najmä po ekonomickej stránke.

Expert na komunikáciu: Matovič je totálne neznalý a tohto sa zľakol

„Žiaľ musím skonštatovať, že vláda na ktorej čele stojí takýto nezodpovedný človek si ani nezaslúži, aby dostala dôveru Národnej rady SR. Igor Matovič nepotrebuje a ani si nezaslúži žiadnych 100 dní, nevie viesť krajinu, nevie spolupracovať s ľuďmi a nedokáže vnímať skutočné problémy ľudí a štátu a najmä nemá štipku pokory pred iným názorom,“ konštatuje Drucker v statuse na sociálnej sieti, pričom jeho strana Dobrá voľba voličov pred niekoľkými týždňami totálne pohorela, keďže dosiahla len 3,06 % hlasov a so svojím tímom odborníkov sa na parlament najbližšie roky môžu akurát len zvonka pozerať.

PREMIÉR, KTORÝ NEPOTREBUJE ANI 100 DNÍ Igorovi Matovičovi stačil necelý mesiac na to, aby v plnej paráde ukázal svoju…

Uverejnil používateľ Tomáš Drucker Štvrtok 16. apríla 2020

Druckerovci vo voľbách pohoreli, prežijú vďaka štátnemu príspevku

S kritikou, akú Drucker adresoval Drucker Matovičovi však nie všetci v komentároch súhlasili. Mnohí z diskutujúcich mu za jeho slová riadne naložili.

„Pán Drucker chcela som reagovať, ale nemám slov, vy by ste to zvládli lepšie?,“ pýta sa Ľudmila. „Videli sme ako ste mysleli Vy, keď ste boli vo vláde, stačilo,“ pridal sa Igor. „Rozpráva ten, čo sa ani nad čiaru nedostal,“ uviedla Soňa, ktorá narážala na Druckerov volebný neúspech a v podobných komentároch sa pridávali ďalší diskutujúci:„Hlavne, že vy ste boli schopný, že vás hanba nefackuje brať Matoviča do papule, vy keď ste mali ukázať, aký ste vy schopný tak ste sa pos**li na štarte. Pán Drucker nevie zhltnúť že sa nedostal do parlamentu. Pán Drucker, takú zložitú situáciu ako rieši teraz Matovičova vláda, by nevyriešil ani taký špičkový krízový manažér ako je Drucker. Babo raď.“  

Po týchto komentároch si zrejme exminister nabudúce poriadne rozmyslí, či mu stojí za to takáto verejná potupa. 

Časť komentárov pod statusom, v ktorom Drucker kritizoval premiéra Matoviča | Facebook

 

Neutekal Gašpar, ale Drucker z ministerstva

Pripomeňme, že práve Druckera z ministerského kresla mala dostať pred dvomi rokmi kauza pozemkov, na ktorú poukázal ešte vtedajší opozičný poslanec Igor Matovič, súčasný predseda vlády SR. Druckerovi v tom období vyčítali aj údajnú neschopnosť urobiť poriadok v Policajnom zbore, presnejšie s jeho prezidentom Tiborom Gašparom.

Ten bol v médiách po vražde novinára Jána Kuciaka terčom obrovskej kritiky, či už pre vyšetrovanie samotného prípadu, ale aj pre rôzne prepojenia na ľudí. To, čo nevedel Drucker vyriešiť, napokon rozuzlil premiér Peter Pellegrini a s Gašparom sa dohodol na skončení v čele polície. Drucker sa v médiách neskôr vyjadril, že čelil obrovským tlakom, pre ktoré s policajným prezidentom nemohol nič urobiť.

Po tom, ako sa v roku 2018 stiahol Drucker z vysokej politiky sa napokon po dlhom otáľaní rozhodol vrátiť. Svoju stranu založil však veľmi neskoro, len pol roka pred voľbami, hoci prieskumy verejnej mienky ho favorizovali v prvej trojke dôveryhodných politikov. Do strany, ktorú niektorí nazývali aj odnožou Smeru oslovil viaceré známe mená, podľa výsledkov volieb však neoslovili.

VIDEO: Nehorázna neschopnosť?! Toto odkazuje Smer Matovičovej vláde

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky