Jednou vetou

Kryje Kalavská Druckera? Miliónové sanitky vzbudzujú samé pochybnosti

Pochybný tender vyvoláva mnoho otázok

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Stále nechcú povedať detaily. Článok o podozrivom Druckerovom tendri na sanitky sme vám priniesli už v novembri 2018, posun však odvtedy prekvapivo nenastal. Súťaž naďalej oplýva tajnosťami a zanecháva množstvo otázok. Exkluzívne fotografie nájdete v galérii v článku! Kto koho kryje, zatĺka alebo sa vyhovára?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Tomáš Drucker | Foto: hlavne.sk

Drucker a jeho psí kukuč. Matovičov odkaz hovorí za všetko

152 vozidiel, ktoré sa vysúťažili ešte za čias keď zdravotníctvo viedol Tomáš Drucker, stojí aj po niekoľkých mesiacoch odstavených na sklade v bratislavskej Rači. Ministerstvo zdravotníctva, ktoré po Druckerovi prevzala Andrea Kalavská nás odkazuje na Slovenskú záchrannú službu.

Tá tvrdí, že spoločnosť LeasePlan má na dodanie prvej várky sanitiek čas. Kedy sa tak stane nedokázala odpovedať a naše otázky preposlala na centrálu Lease Plan do Holandska a do uzávierky neodpovedala.

Exkluzívne foto: Drucker zakladá stranu. Tajné stretnutie s koaličným poslancom

Spoločnosť Chirosan, ktorá sanitky prestavuje na zdravotnícke účely zahmlieva, koľko stojí prestavba vozidiel, aj koľko bude trvať. Kde väzí sanitkový biznis?

Samotné ministerstvo zdravotníctva prostredníctvom svojej hovorkyne Zuzany Eliášovej sa k celej veci ohľadom ceny výbavy – zástavby sanitiek takisto odmieta vyjadriť. Nestalo sa tak ani po opakovaných pokusoch a čase, ktorí dostali na ministerstve k dispozícii (takmer dva týždne).

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

Buduje si tím? Tomáš Drucker na kávičke so známym moderátorom

Viac ako 30 miliónov eur. Takúto sumu bude stáť prenájom sanitiek. Prenajíma sa 152 vozidiel na 60 mesiacov, čiže na 5 rokov. Prenájom jednej sanitky vychádza priemerne na približne 3500 eur na mesiac.

Súťaž vyhrala firma Lease Plan, ktorá dala z troch firiem najskôr najhoršiu ponuku a cenu údajne odmietla znížiť.

Tender bol vtedy pre nehospodárnosť zrušený, LeasePlan Slovakia sa však prihlásil aj do opakovaného tendra, kde so sumou takmer 31 miliónov eur vyhral.

Druckerova súťaž na sanitky poriadne smrdí

Aj napriek náročnej špecifikácií, ktorú museli uchádzači v súťaži spĺňať boli autá dodané v rekordnom čase, čo je problematické aj pre veľké automobilové spoločnosti. Zo súťaže odstúpila dokonca aj známa firma Volkswagen, a to práve pre náročnosť zákazky. Na základe interných analýz sme zákazku vyhodnotili ako technicky náročnú a komplikovanú, keďže išlo o nekoncernový typ vozidiel a v prípade nutnosti zabezpečenia náhradného vozidla by mohli vzniknúť zložité situácie,“ uviedla v stanovisku pre hlavne.sk spoločnosť Volkswagen Finančné služby Slovensko.

Drucker verí v úspech jeho zamýšľanej strany, chce viac normálnosti v politike

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

Ďakujeme za každý like alebo share na facebooku – Pridajte sa k nám, nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Pellegrini má obavy, že sa špeciálnym prokurátorom stane Daniel Lipšic