Jednou vetou

„Kto chcel naozaj smrť našich detí?“- pýtajú sa J. Kuciak a Z. Kušnírová

Rodičia zavraždených Jozef Kuciak a Zlatica Kušnírová

autorská koláž hlavne.sk, RTVS, Youtube

Riadny zmätok! Vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej nemá zatiaľ jasnú, jednotnú líniu. Každý z obvinených vypovedá inak. Z objednania vraždy je obvinený Marián Kočner, ďalšia obvinená, Kočnerova známa Alena Zsuzsová vypovedala, že vraždu si mala objednať finančná skupina a jej šéf, ktorý majú dosť peňazí, aby vraždu "narafičili" na ňu a Kočnera. Najnovšie sa na polícii rozhovoril Miroslav Marček, ktorý mal strieľať. Objednávku na Kuciaka si podľa neho zadal rusky hovoriaci muž.

Zmena volebného zákona? Reagujú politici!

Miroslav Marček | foto: TASR

Zo zápisnice z 11. apríla 2019, ktorá sa dostala čiastočne v týchto dňoch na verejnosť vyplýva, že Miroslav Marček opisoval vraždu Jána Kuciaka, aj objednávateľa. Jána Kuciaka mal zavraždiť zo vzdialenosti asi 30 cm, strelou do hrudi. Keďže sa tam neplánovane vyskytovala aj Martina, zastrelil následne aj ju.

„Zoltán Andruskó sa vyjadril, že tá objednávka je pre jeho nejakého známeho, Rusa, ktorý hovorí málo po slovensky. Spomínal, že ten pán je novinár a že píše nejaké veci, čo sa niekomu nepáčia. Aké a o čom, to neviem,“ uviedol vo výpovedi Marček.

Na výpoveď bývalého vojaka M. Marčeka reagoval vo štvrtok cez sociálnu sieť líder OĽaNO Igor Matovič.

Harabin a Remišová: Nekompletnosť ústavného súdu im už prekáža z osobných dôvodov!

Marček. Zrazu sa prizná k vražde, hoci všetko svedčilo o tom, že je ním jeho bratranec. Na rekonštrukcii hovorí, že Jána…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Streda 5. júna 2019

Marček. Zrazu sa prizná k vražde, hoci všetko svedčilo o tom, že je ním jeho bratranec. Na rekonštrukcii hovorí, že Jána zavraždil hneď pri dverách, hoci mŕtvy Ján bol nájdený úplne inde – na schdoch do pivnice. Teraz zrazu tvrdí, že objednávka prišla od neznámeno Rusa, a nie od dona Kočnera … aspoň mne sa nezdá, že hrá čistú hru,“ napísal v statuse I. Matovič.

Čo si myslia o výpovedi príbuzní zavraždených?

Jozef Kuciak pri preberaní ocenenia od prezidenta A.Kisku in memoriam pre syna Jána, v pozadí Zlatica Kušnírová | foto: TASR

Inaugurácia Čaputovej: Kto z neúspešných kandidátov príde a kto bude slávnosť ignorovať?

Zlatica Kušnírová, mama zavraždenej Martiny, si myslí, že výpoveď Miroslava Marčeka akoby zamotávala celé vyšetrovanie. „Najskôr som si myslela, že on ani nestrieľal, ale teda áno. Po jeho výpovedi sa ukázalo, že som mala pravdu, keď som mala tušenie, že prvého zavraždili Janka a nie Martinku, hoci nechápem ako sa ocitol potom až na schodoch do pivnice. Cez pivnice tam pôjde syn, pozrie sa na to, sú tam také široké dvere. No, ale toto tušenie som mala správne, že prvý bol zavraždený Janko, aj keď mi to policajti vyvracali,“ reaguje mama zavraždenej Martiny.

Ako si vysvetľuje objednávateľa Rusa? „Viete, tak Kočner má známych po celom svete, mohol niekoho nahovoriť… Ale, mám pocit, že sa to všetko teraz nejako zamotáva. Netušíme, kto si vraždu ozaj objednal…,“ uviedla Z. Kušnírová pre hlavne.sk a dodala, že všetkým obvineným by želala doživotné tresty a verí, že verejnosť ju aj Jankových rodičov v tomto podporí.

„Viete, proti tým štyrom obvineným sú dôkazy jasné, je mi jedno, kto strieľal, či ten alebo onen. Neverím veľmi, že vraždu si objednal nejaký Rus, to mohol Andruskó len tak povedať Marčekovi. Myslím, že kým sa dozvieme, kto si ju naozaj objednal, tak prejde ešte veľa času,“ uviedol pre hlavne.sk otec zavraždeného novinára J. Kuciak.

Príde Michal Valent kvôli alkoholu o sudcovský talár?

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky