Jednou vetou

Kto prehovoril o korupcii na okresnom úrade?

Béla Bugár a László Sólymos

autorská koláž hlavne.sk

Nové zistenia v kauze, ktorá vraj siaha až na politické špičky. Redakcii hlavne.sk sa podarilo zistiť, že NAKA zadržala ďalšiu podozrivú osobu, ktorá súvisí s nedávnou raziou a korupčnou aférou na Okresnom úrade v Bratislave (OÚ BA).

aktualizované 17:49, 22. 8. 2018

Medzi zadržanými a podozrivými z korupcie na odbore životného prostredia OÚ BA má byť aj muž, ktorý sa podľa našich informácií mal k prípadu priznať.

Má ísť o podriadeného vedúcej odboru Miroslavy G., ktorá je tiež vo väzbe a minulý týždeň súd jej sťažnosť zamietol.

Korupčná kauza na úrade, ktorý obsadil Bugárov Most-Híd. Čo s tým má vicestarosta Rače?

„Vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v uvedenej veci vzniesol obvinenie doposiaľ celkovo šiestim fyzickým osobám a štyrom právnickým osobám za trestný čin prijímania úplatku spáchaného formou účastníctva a trestný čin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme poskytovať bližšie informácie,“  reagoval hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka na naše otázky o konkrétnom pracovníkovi Okresného úradu, ktorý má byť medzi podozrivými.

Chcem dostávať pravidelne novinky – Newsletter

Korupčná kauza má podľa medializovaných informácií siahať až na najvyššie miesta koaličnej strany Most-Híd. Vedúcu úradníčku (Miroslavu G.) médiá spájali s bratislavským krajským predsedom a ministrom životného prostredia Lászlom Sólymosom.

Ten poprel, že je jeho nominantkou a tvrdí, že ju pozná len pracovne, keďže s príslušným odborom ministerstvo komunikuje len v rámci odborného usmerňovania či odborných konzultácií.

Po zásahu na Okresnom úrade v Bratislave obvinili z korupcie sedem ľudí

Príslušný odbor vydáva povolenia v súvislosti s výstavbou, bez ktorých sa developeri a stavebníci neobídu a nemôžu spustiť výstavbu. Lehoty na vydávanie však mali byť umelo naťahované, čo otváralo cestu ku korupcii. Existoval tam údajne korupčný cenník, ktorý vydanie povolení urýchľoval cez sprostredkovateľov a mandátne zmluvy.

Zisťovali sme na samotnom úrade, kde pracoval aj muž, ktorý sa vraj priznal ku korupcii. „Nie, tento pán už od minulého týždňa nie je našim zamestancom,“ dozvedeli sme na odbore životného prostredia, keď sme sa na neho pýtali na Okresnom úrade.

Pridajte sa k nám aj na facebooku

Môže vás zaujímať

Pellegrini nadbieha prezidentke, môže prevziať voličov PS