Ples v opere: Ktoré stálice tento rok chýbali?

Na tohtoročnom Plese v opere chýbali mnohé známe tváre.

autorská koláž hlavne.sk, TASR, tvnoviny.sk, noviny.sk

Úchvatné! Ples v opere 2019, ktorý otvára plesovú sezónu, je za nami. Ako vždy, všetko bolo pripravené do najmenších detailov. Tento rok bola témou plesu "Rapsódia šťastia", ale nie všetky známe tváre mali šťastie na účasť. Tieto známe tváre chýbali v SND a toto je asi príčina ich neúčasti:

Kaliňák: Fico nastavil kandidatúrou na ústavného sudcu latku vysoko

Na Plese v opere sme márne hľadali tento rok ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka. Ministrova manželka, moderátorka Jarmila Hargašová Lajčáková, pritom viackrát v minulosti vyhrala anketu o Kráľovnú plesu, či ankety o najkrajšie šaty a siedmy ročník tohto prestížneho podujatia aj moderovala. Lajčákovci si Ples v opere vždy na pohľad užívali.

O  sympatiách verejnosti k Miroslavovi Lajčákovi svedčia jeho percentá v prezidentských prieskumoch, ponuku SMER-SD na túto funkciu však dlhoročný diplomat odmietol. Na reprezentačnom Plese v opere manželia Lajčákovci tento rok chýbali.

Exkluzívny rozhovor: Duckého som nezabil – odkazuje z Ukrajiny muž obvinený z vraždy

Minister sa už zrejme venoval skôr otázkam bezpečnosti v Európe, keďže od 1. januára je Slovensko predsedajúcou krajinou OBSE a ministrovi sa treba v tejto chvíli zameriavať predovšetkým na Ukrajinu, kde budú voľby. Ale zároveň už zrejme premýšľa, ako predísť opakovaniu škandálu ako bol pri predsedníctve Slovenska EÚ, keď prehovorila Zuzana Hlávková o pochybných tendroch. Slovensko bude totiž tento rok organizovať výročné zasadanie Ministerskej rady OBSE pre delegácie zo 69 krajín.

Miroslav Lajčák s manželkou Jarmilou | foto: TASR, archív

V historickej budove Slovenského národného divadla neplesal ani eurokomisár Maroš Šefčovič, ktorého oficiálna reakcia na ponuku prezidenta zo strany SMER-SD sa očakáva v týchto dňoch, hoci kuloáre sú plné informácií že Ficovu mal na ponuku už povedať áno.

Exkluzívne foto: Drucker zakladá stranu. Tajné stretnutie s koaličným poslancom

Naopak, plesal bývalý minister zahraničných vecí vlády Roverta Fica, diplomat Ján Kubiš s manželkou. Exminister možno hľadal na plese aj podporu pre svoju kandidatúru, keďže žiadna politická strana ho ako prípadného občianskeho kandidáta zatiaľ nepodporila a jeho meno sa začalo s prezidentskými voľbami skloňovať čoraz viac.

Ján Kubiš s manželkou Jaroslavou

Ako to vidia vo vnútri SMER-SD: kto bude ich prezidentským kandidátom?

Pri diplomatoch ešte ostaneme. Mikuláš Dzurinda, niekdajší premiér a minister zahraničných vecí SR sa v minulosti takisto objavoval na parkete aj so svojou manželkou. Tento rok sme nevideli ani jeho. Súčasný prezident Centra pre európske štúdiá nevyužil príležitosť zúčastniť sa na tomto prestížnom podujatí. Možno nechcel odpovedať na neželané otázky, keďže sa spis Gorila, ktorý definitívne položil jeho vládu aj stranu, ocitol znova v centre pozornosti verejnosti.

Mikuláš Dzurinda s manželkou Evou | Foto: noviny.sk

Od samotných začiatkov Plesu v opere bol jeho častým návštevníkom bývalý minister financií Ivan Mikloš.  Prečo neprišiel? Možno to súvisí s tým, že už tretí rok pôsobí na Ukrajine ako hlavný ekonomický poradca premiéra, alebo možno aj s tým, ako sme uviedli aj pri M.Dzurindovi, opäť sa vytiahla kauza Gorila a nechcelo sa mu odpovedať na prípadné otázky. „Nevidím dôvod, prečo by som sa k tomu mal vyjadrovať,“ povedal pred mesiacom Ivan Mikloš na margo nahrávok z kauzy Gorila, ktoré sa našli v trezore Mariána Kočnera.

Ivan Mikloš s manželkou Jarmilou | Foto: TASR

Modelka Eva Cifrová natočila šteklivé video. Takto sa pred kamerou otŕčala

Bývalá moderátorka a v súčasnosti nezaradená poslankyňa NR SR Martina Šimkovičová si tento rok takisto nechala ujsť príležitosť zatancovať si na famóznom podujatí, z ktorého výťažok ide na charitu. U nej bol zrejme poriadny problém výber partnera – s dlhoročným manželom Igorom sa rozvádza a jej nedávny románik s lekárom Petrom Kotlárom, ktorý najnovšie aj majiteľom licencie na novú celoplošnú televíziu Petra Kotlára údajne stroskotal.

Šimkovičová poslala milenca k vode. Toto je dôvod?

Martina Šimkovičová s manželom Igorom | Foto: tvnoviny.sk

Chystáte sa na ples? Vieme, koľko vás vyjde kompletná príprava

Kedysi bol častým hosťom spoločenských podujatí aj Šimkovičovej bývalý šéf – exriaditeľ Televízie Markíza a bývalý predseda politickej strany ANO Pavol Rusko. Na tohtoročnom chýbal. Spolu s Mariánom Kočnerom sú obvinení z falšovania cenných papierov kvôli zmenkám TV Markíza za takmer 70 miliónov. Rusko navyše čelí obvineniu aj z prípravy vraždy exspoločníčky Sylvie Volzovej a Marián Kočner je jedným z podozrivých v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

Marián Kočner a Pavol Rusko | Foto: tvnoviny.sk

Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

Môže vás zaujímať

Neprišla som vládnuť, ale slúžiť občanom a Slovensku, vyhlásila Čaputová