Kvalita pred kvantitou? Progresívne Slovensko si kampaň platí samo

Progresívne Slovensko

Približne 30 citylightov, inak predovšetkým digitál. Tak sa rozhodlo viesť svoju prvú kampaň hnutie Progresívne Slovensko, ktoré sa zaregistrovalo len pred dvoma týždňami.

„Progresívci“ symbolicky spečatili svoj osud 13. novembra odovzdaním 13-tisíc podpisov a registráciou hnutia na ministerstve vnútra.

Na januárovom sneme si následne zvolia orgány, doplnia víziu na rozvoj Slovenska a spustia naplno svoju politickú prácu. Výdavky na kampaň, ktorej lajtmotívom je kvalita namiesto kvantity, by nemali presiahnuť čiastku 40-tisíc eur.

„Kampaň si financujeme z vlastných zdrojov a to rôznymi formami,“ povedal pre Hlavné.sk jeden zo zakladateľov hnutia a člen správnej rady Martin Dubéci s tým, že v plnom prúde je nielen digitálna reklama na sociálnych sieťach (plus e-maily a newslettery), ale s prijatím sa stretli aj ich citylighty, letáky a tričká.

Progresívne Slovensko je podľa neho financované z darov od niektorých členov správnej rady a jednotlivých podporovateľov – a prispieť môže v podstate každý, kto o to má záujem.

,,Financie pochádzajú z ušetrených peňazí z príjmov zo zamestnania a podnikania darcov a boli riadne zdanené. Financovanie je transparentné a bez akýchkoľvek záväzkov voči iným ľuďom či skupinám teraz aj v budúcnosti,“ doplnil.

Každý darca bude podľa Dubéciho zverejnený na webstránke celým menom a výškou darovanej sumy, pričom je možné darovať maximálne 500 eur za mesiac, respektíve 6000 eur za rok. ,,Z darovania nevyplýva žiadna protihodnota či možnosť ovplyvňovať činnosti Progresívneho Slovenska,“ dodal.

Prípravný výbor Progresívneho Slovenska tvoria technologický investor Ivan Štefunko, aktivistka Irena Biháriová a podnikateľ Michal Truban.

Nedávno spoločne predstavili víziu, kde hľadajú možnosti, ako posunúť Slovensko dopredu. Dôraz pritom kladú na vzdelávanie, zdravie a znižovanie regionálnych a sociálnych rozdielov.

Progresívne chce byť podľa Štefunka silné proeurópske hnutie, ktoré bude zastávať liberálne spoločenské hodnoty. Volá po zefektívnení štátu, zlepšení  podnikateľského prostredia a boji proti korupcii na všetkých úrovniach. Hlása tiež zotrvanie v Európskej únii a prehlbovanie integrácie.

,,Sme presvedčení, že ak sa spojí veľa dobrých ľudí, zmena sa dostaví.“ vyhlásil Štefunko.

 

 

Môže vás zaujímať

Mijatovičová víta neúspech návrhu NR SR obmedziť prístup k interrupciám