Lajčák odišiel na otočku do Gruzínska, už v utorok tu má Trumpovho ministra

Miroslav Lajčák

Zdroj: Facebook

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák odcestoval v nedeľu na dvojdňovú pracovnú návštevu Gruzínska. Ide v poradí o tretiu cestu ministra Lajčáka vo funkcii úradujúceho predsedu Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) do konfliktných regiónov.

Polícia upozorňuje na dopravné obmedzenia pre návštevu M. Pompea

V nedeľu sa minister Lajčák v oblasti Odzisi na východe krajiny zoznámi so situáciou na administratívnej hraničnej línii s odštiepeneckým regiónom Južné Osetsko a s prácou pozorovateľskej misie Európskej únie.

Škandál u Lajčáka: Funkcionár ministerstva šoféroval opitý

V druhý deň bude minister Lajčák v hlavnom meste Tbilisi samostatne rokovať so svojím gruzínskym partnerom Davidom Zalkalianim a s najvyššími ústavnými činiteľmi krajiny – predsedom vlády Mamukom Bachtadzem, predsedom parlamentu Iraklim Kobachidzem a prezidentkou Salome Zurabišviliovou.

Tak dosť! Informácie zo spisu sa využívajú na diskreditáciu. Glváč podal trestné oznámenie

Šéf slovenskej diplomacie zároveň v mene slovenského predsedníctva v OBSE v roku 2019 a Oficiálnej rozvojovej spolupráce Slovenskej republiky odovzdá v pondelok humanitárny dar Skríningovému centru pre prevenciu rakoviny v meste Zugdidi, ležiacom neďaleko hraníc s odštiepeneckým Abcházskom.

Lajčák nemá v otázke Venezuely jednoznačnú podporu Smeru ani SNS

Môže vás zaujímať

Kalavská priznala, že demisiu nepodala len pre stratifikáciu