Jednou vetou

Letecká tragédia v Etiópii: Ministerstvo zatiaľ nerozhodlo o vyslaní špeciálu

Vládny špeciál Airbus A319 letky Ministerstva vnútra

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Termín pohrebu najbližších príbuzných poslanca Antona Hrnka je zatiaľ neistý. Rovnako tak aj posledná rozlúčka s novinárkou Danicou Olexovou. Slovensko síce plánuje poslať vládny špeciál pre obete leteckej tragédie, ktorá sa stala v nedeľu 10. marca v africkej Etiópii, termín sa ale zatiaľ nevie. Kedy pripraví ministerstvo vnútra avizovaný vládny špeciál?

Aktualizované: Na palube zrúteného lietadla do Kene bola aj rodina Antona Hrnka

Pri páde Boeingu 737 MAX 8, ku ktorému došlo v nedeľu ráno šesť minút po štarte z etiópskej metropoly Addis Abeba, zahynulo všetkých 157 ľudí na palube – vrátane štyroch Slovákov.

Osudný let: Cestovateľ Martin Hrnko chcel ukázať mame a sestre, čo mal rád

Medzi nimi bola aj rodina slovenského politika, poslanca Národnej rady SR a podpredsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Antona Hrnka, manželka Blanka Hrnková, syn Martin Hrnko a dcéra Michala Hrnková. Syn Martin bol známy cestovateľ, ktorý pracoval pre cestovnú kanceláriu, ktorá sa zameriavala práve na exotické a poznávacie zájazdy. Pri páde lietadla zahynula tiež slovenská novinárka a projektová manažérka Danica Olexová.

V lietadle, ktoré sa v Etiópii zrútilo bola aj slovenská novinárka

Pre obete tohto leteckého nešťastia by malo ministerstvo vnútra poslať vládny špeciál, kedy sa tak stane, však ešte nevedia. „Ministerstvo vnútra SR je pripravené vyslať špeciál do Etiópie pre pozostatky slovenských občanov okamžite, ako to situácia dovolí. Momentálne nie je známy žiadny bližší termín, kedy by mohla byť táto cesta zrealizovaná,“ uviedol pre hlavne.sk hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov. Dodal, že čakajú na etiópsku stranu a ich vyšetrovanie. Preto konkrétny termín odletu vládneho špeciálu zatiaľ nevedia.

Martin Hrnko, syn slovenského politika Antona Hrnka, ktorý zahynul pri páde lietadla v Etiópii | Foto: bubo.sk

 

Letecké nešťastie v Etiópii: Lietadlo bolo nové a pilot skúsený

 

Môže vás zaujímať

Je pripravený zákon, na základe ktorého bude možné odoberať vysokoškolské tituly