Jednou vetou

Letecké nešťastie: Pre obete poletí špeciál o niekoľko mesiacov

Letecké nešťastie Boeingu 737 medzi Etiópiou a Keňou, pri ktorom zahynula rodina poslanca Antona Hrnka

autorská koláž hlavne.sk, ANSA

Od leteckej tragédie v africkej Etiópii, pri ktorej zahynula rodina politika Antona Hrnka, ako aj slovenská novinárka Danica Olexová, uplynuli už takmer dva mesiace. Príbuzní a rodiny slovenských obetí však stále nepripravili posledné rozlúčky, keďže ich telá sa zatiaľ nenachádzajú na slovenskej pôde. Kedy privezie vládny špeciál obete tohto nešťastia?

Vieme prečo Čaputová vyhodila ochrankára

Pri páde Boeingu 737 MAX 8, ktorý spadol v nedeľu 10. marca ráno šesť minút po štarte z etiópskej metropoly Addis Abeba, zahynulo všetkých 157 ľudí na palube – vrátane štyroch Slovákov.

Medzi obeťami africkej tragédie bola aj rodina slovenského politika, podpredsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Antona Hrnka, manželka Blanka Hrnková, syn Martin Hrnko a dcéra Michala Hrnková. Pri páde lietadla zahynula tiež slovenská novinárka a projektová manažérka Danica Olexová.

Letecká tragédia v Etiópii: Ministerstvo zatiaľ nerozhodlo o vyslaní špeciálu

Podľa posledných informácií môže identifikácia obetí trvať aj šesť mesiacov. „Sme v kontakte s etiópskymi úradmi, ktoré zabezpečujú všetky potrebné opatrenia pre identifikáciu obetí v spolupráci v nadnárodnej dimenzii. Rovnako sme v kontakte s rodinami obetí,“ uviedol pre hlavne.sk riaditeľ tlačového odboru ministerstva zahraničných vecí Juraj Tomaga.

Zároveň dodal, že je to asi všetko, čo môžu s médiami zdieľať vzhľadom na zákon o ochrane osobných údajov.

Zverejniť dôvody ochrany, či nie? Ficova ochranka rozhádala politikov, aj bezpečnostných expertov

Pre obete leteckého nešťastia v Afrike by malo ministerstvo vnútra poslať vládny špeciál, podľa našich informácií to však môže byť až o niekoľko mesiacov. Samotné ministerstvo nevie, čo bude a ako dlho všetko potrvá vzhľadom na veľký počet obetí z rôznych krajín, ktoré pri páde lietadla zahynuli.

Syn politika Antona Hrnka Martin Hrnko | Foto: bubo.sk

EXKLUZÍVNE FOTO: Drucker láka do strany Ficových exministrov

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky