Letel na súd, radar ho pribrzdil

Foto: TASR Zdroj: TASR/Redakcia

Trenčianski diaľniční policajti  v priebehu namerali 20. júna 2017 na diaľnici D1 štyroch vodičov, ktorí prekročili maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici o viac ako 70 kilometrov za hodinu (km/h). Jazdili rýchlosťou cez 200 km/h, informovala dnes TASR trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Prvého vodiča namerali policajti radarom na diaľnici pri Trenčíne 20. júna dopoludnia, 27-ročný vodič BMW zo Žiliny jazdil rýchlosťou 233 km/h, čím prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o 103 km/h. Policajti podrobili muža i dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom, za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti dostal najvyššiu možnú blokovú pokutu, akú je možné uložiť na mieste, a to 800 eur. „Vodič si bol spáchania priestupku vedomý. Uviedol, že sa ponáhľa na súdne pojednávanie,“ povedala Antalová.

Zabrali by pokuty podľa príjmu?

Vo Fínsku sa s pirátmi nekašlú. Tam sa pri zvažovaní výšky pokuty berie do úvahy polovica čistého denného príjmu človeka, ktorý spáchal priestupok, znížená o výdavky spojené so starostlivosťou o deti a zabezpečenie základných životných potrieb. Milionár Reimi Kuisla išiel v roku 2011 na ceste s povolenou maximálnou rýchlosťou 80 km/h viac ako stovkou a za prekročenie rýchlosti dostal pokutu 54 024 eur. Dva roky na to vysolil až  63 448 eur za prekročenú rýchlosť. Kto má tehlu na pedále, má aj na pokuty…

Prepáčte, ale momentálne neexistujú žiadne ankety.

Môže vás zaujímať

Totalita je niečo, čo sa nedá pochopiť, ak to nezažijete, povedal Kocáb