Jednou vetou

VIDEO: Lídri budúcich vládnych strán podpísali koaličnú zmluvu

Predseda hnutia SME RODINA Boris Kollár, predseda strany strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík, predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič a prvá podpredsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová počas brífingu po podpise Koaličnej zmluvy na Bratislavskom hrade. Bratislava, 21. marec 2020.

Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Richard Sulík chce ukázať národu, že krajina sa dá spravovať aj slušne a odborne.

Dohoda budúcej vládnej koalície je spečatená. Veronika Remišová (Za ľudí), Igor Matovič (OĽaNO), Boris Kollár (Smer rodina) a Richard Sulík (SaS) podpísali slávnostne na bratislavskom hrade novú koaličnú zmluvu.

Tá funguje ako základný mechanizmus koalície, pričom ide o politickú dohodu. Predstavitelia koalície sa presunú do Prezidentského paláca, kde ich kabinet oficiálne vymenuje Zuzana Čaputová.

Zákony a pravidlá pre každého

„Chceme poďakovať všetkým voličom a všetkým ľuďom, ktorí ukázali, že im na Slovensku záleží, a to bez ohľadu na to, koho volili. Ľudia vyjadrili vôľu, že chcú, aby sme Slovensko posunuli dopredu, aby tu platil zákon pre každého a chcú, aby sme všetci mali takú príležitosť, aby nerozhodovali známosti a množstvo peňazí, ktoré vlastníme,“ povedal po podpise koaličnej dohody nový premiér Igor Matovič.

Zároveň zdôraznil, že podpísali zodpovednú a dobrú koaličnú zmluvu, ktorou budú chcieť naplniť predvolebné sľuby.

SPEČATENÉLídri OĽaNO, Sme Rodina, SaS a Za ľudí dnes v reprezentačných priestoroch Bratislavského hradu podpísali koaličnú zmluvu.

Uverejnil používateľ Národná rada Slovenskej republiky Sobota 21. marca 2020

Najlepší kandidáti na trhu

Boris Kollár po podpise koaličnej dohody vyzval ľudí, aby boli súdržnými a snažili sa v mimoriadnej situácii vzájomne si pomáhať. Richard Sulík prisľúbil, že ihneď po tom, ako vyriešia situáciu s koronavírusom, ukáže nová vláda aj nový štýl politiky. „Máme pripravených veľmi dobrých ľudí, veľakrát sú tí najlepší na trhu. Ukážeme národu, že krajina sa dá spravovať aj slušne a po odbornej stránke omnoho lepšie,“ povedal.

Po podpise koaličnej dohody sa členovia novej vlády presunú z Bratislavského hradu do Prezidentského paláca, kde prezidentka Zuzana Čaputová o 13:00 oficiálne vymenuje novú vládu.

Brífing po podpise koaličnej dohody lídrov budúcej vládnej koalície

Tlačové vyhlásenie po podpise koaličnej dohody

Uverejnil používateľ Národná rada Slovenskej republiky Sobota 21. marca 2020

Môže vás zaujímať

Návrh EK v oblasti migrácie má podľa Sulíka v sebe skryté povinné prerozdeľovanie migrantov