Jednou vetou

Lídrom kandidátky SNS vo voľbách do EP bude J. Paška

Podpredseda SNS Jaroslav Paška

Foto: TASR

Lídrom kandidačnej listiny SNS v májových voľbách do Európskeho parlamentu (EP) bude Jaroslav Paška.

Jednotkou na eurokandidátke SMER-SD je M. Beňová

Nasledujú Karol Farkašovský, Karol Konárik ml., Maroš Pavlovič a syn Alexandra Dubčeka.

Oznámil to v stredu na tlačovej konferencii predseda SNS a Národnej rady SR Andrej Danko. SNS volá po reforme Európskej únie.

Líder národniarov deklaroval proeurópske smerovanie a podporu Európskej únii, ako súčasť vyvážených vzťahov Slovenska so Západom i Východom, zdôraznil však i potrebu reformy EÚ.

Uviedol, že kandidátku do eurovolieb volila strana tak, aby bola vyvážená. „Tak, ako za našimi ministrovi, i za našimi kandidátmi do EP si stojím,“ uviedol Danko. Výber lídra bol jednoznačný.

„Jaroslav Paška už dokázal svoje schopnosti v europarlamente, je to človek, ktorý nikdy nezabúdal na Slovensko,“ zdôraznil pripomínajúc, že poslanci EP musia byť ľudia, ktorí nemajú záujem iba o vysokú odmenu, ale aj o prácu v prospech Slovenska.

Stranu NAJ povedie v eurovoľbách exprimátor Senice Branislav Grimm

Zvýraznil i prítomnosť Pavla Dubčeka, syna vedúcej osobnosti obrodného procesu Pražskej jari na kandidátke SNS do EP. Podľa Danka i Dubčekov vstup do SNS zvýrazňuje záujem strany o sociálny rozmer svojej politiky.

Voľby do europarlamentu budú na Slovensku 25. mája, obyvatelia budú voliť 14 europoslancov. Hlasovacie právo majú slovenskí občania s trvalým pobytom na Slovensku, ale aj občania iného členského štátu, ktorí majú na Slovensku trvalý pobyt. Poslanci europarlamentu sú volení na päťročné volebné obdobie.

Môže vás zaujímať

Danko tvrdo o Poliačikovi: Veď sa správa ako zviera, fuj!