Lubyová a Gajdoš neuviedli, či chcú pokračovať v novom vládnom kabinete

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová

Foto: TASR

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová (nominantka SNS) a minister obrany SR Peter Gajdoš (SNS) zatiaľ neuviedli, či chcú pokračovať aj v novom vládnom kabinete na svojich funkciách po tom, čo predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) v stredu (14.3.) oznámil, že je pripravený podať demisiu.

„Ministerstvo školstva naďalej pokračuje vo svojej práci a napĺňaní agendy rezortu. Pre rozvoj Slovenska je dôležitá stabilita vlády a funkčný parlament,“ uviedol pre TASR odbor komunikácie a protokolu rezortu školstva.

Podobné stanovisko má aj ministerstvo obrany. „Stabilita vlády a parlamentu je pre rozvoj Slovenska veľmi dôležitá. Rezort obrany ďalej plní svoje úlohy,“ poznamenala pre TASR hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková.

Predseda vlády Robert Fico v stredu večer oznámil, že je pripravený podať demisiu. Po rokovaní s prezidentom SR Andrejom Kiskom, ktoré už absolvoval, má však tri podmienky. Hlava štátu bude rešpektovať, že nového premiéra nominuje Smer-SD, že bude rešpektovať koaličnú zmluvu troch strán a výsledky parlamentných volieb, podľa ktorých má súčasná koalícia efektívnu väčšinu.

Môže vás zaujímať

Trnka tvrdí, že chcel zbrane odovzdať dobrovoľne na vlastnú žiadosť