Jednou vetou

Lubyová ako Plavčan? Poslancom dochádza trpezlivosť.

Ministerka školstva Martina Lubyová

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Predražené nápady? Po odhalení škandálu s rozdeľovaním stimulov na vedu a výskum sa začala v parlamente priostrovať situácia proti ministerke školstva Martine Lubyovej. Kým jej predchodca Peter Plavčan musel odísť kvôli eurofondom na vedu a výskum, Lubyová zdá sa, údajne divne prerozdeľuje granty na stimuláciu nápadov a inovácií. 30 miliónov určených na podporu firiem mali dostať niektoré spoločnosti zjavne za čudných okolností. Opozícia plánuje Lubyovú odvolávať, tá zo svojho postu odísť neplánuje. Aký odkaz posielajú ministerke poslanci parlamentných strán?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Premiér SR Peter Pellegrini | foto: TASR/AP

Finálová pätnástka: Jeden z nich bude po marci novým prezidentom.

Je to politikárčenie. Chcú v ľuďoch budiť dojem, že vždy, keď sa niekto postaví za Slovenskú národnú stranu, je automaticky zlodej,“ ohradila sa Martina Lubyová voči ostrej kritike zo strany Veroniky Remišovej a Branislava Gröhlinga. Lubyová tvrdí, že sa jedná iba o politické divadlo a opozícia na pôde parlamentného školského výboru nemá záujem diskutovať. Čo si však o celej situácii myslia politici jednotlivých strán?

Top 5 prezidentských kandidátov: Dankovu novelu poriadne zvozili

Poslankyňa NR SR za OĽaNO Veronika Remišová | Foto: TASR

OĽaNO: Pellegrini by nemal čakať!

Poslankyňa za OĽaNO, Veronika Remišová informovala o podozrivej situácii na Ministerstve školstva už niekoľkokrát, počas brífingov.Pellegriniho sme už deň pred pánom Gröhlingom, predvčerom a takisto včera na tlačovej besede vyzvali s tým, aby nečakal na odvolávanie pani Lubyovej v parlamente, ale aby ju za tieto pochybenia a za tento škandál odvolal, vysvetlila Remišová. Kvôli odvolaniu ministerky školstva, Martiny Lubyovej sa bude konať mimoriadna schôdza. Podpisy na mimoriadnu schôdzu už vyzbierané máme, informovala o ďalšom postupe Remišová.

Fico reaguje: Koľko som zobral od Sorosa?

SaS: Lubyová a SNS asi rozkrádajú rezorty

Tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling | Foto: TASR

Žiadame premiéra Petra Pellegriniho, aby v záujme zastavenia tých najväčších podvodov odvolal Martinu Lubyovú z postu ministerky školstva, informoval poslanec Národnej rady SR a tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling. Škandálom okolo prideľovania dotácií na vedu a výskum sa dostala na tú istú úroveň ako jej predchodca Peter Plavčan. Preto by ju mal postihnúť aj rovnaký osud, vysvetlil v utorok Gröhling. Slovenská národná strana podľa SaS systematicky rozkráda rezorty, ktoré má vo svojej správe. Na SNS platí jediné: keď je škandálov priveľa, musí zasiahnuť predseda vlády a odvolať ministra, dodal Gröhling.

 

Kurilovská: Odstúpenie som v sebe riešila poriadne dlho

SMER: Čo je toto za komunikáciu?

Dušan Čaplovič | Foto: TASR

Na základe novinárskych a mediálnych odkazov žiaden politik odstupovať nebude. Treba to posúdiť s chladnou hlavou a nie, že to bude opozično-koaličný spor, ktorý zo strany pána Gröhlinga a pani Remišovej vznikol, vysvetlil svoj názor na aktuálnu situáciu bývalý minister školstva, Dušan Čaplovič. Poďla Čaplovičových slov situácia potrebuje dôkladnú analýzu a nie odstúpenie, alebo odvolanie ministerky školstva. Ja som ešte nepočul, že dve ženy diskutujú tak, že nie že by sa stretli, ale jedna má tlačovku, potom má tlačovku druhá a potom ďalšia. Sústavne si jedna druhej – pani Remišová a pani ministerka – odkazujú správy cez médiá. Toto čo je za komunikáciu?, vyjadril sa D. Čaplovič pre hlavne.sk.

Exprezident Policajného zboru Tibor Gašpar: Všetky obvinenia popieram

SME Rodina: Na ministerstve niečo nie je s kostolným poriadkom

Adriana Pčolinská | Foto: Michal Psota

Postoj hnutia SME Rodina je jednoznačný – situáciu na ministerstve školstva je potrebné ihneď preskúmať. Stanovisko za hnutie SME Rodina je jednoznačné: na ministerstve školstva sa určite deje niečo, čo nie je s kostolným poriadkom. SME Rodina je za to, aby sa zvolala mimoriadna schôdza za účelom zistenia, aký je v súčasnosti reálny stav veci, informovala členka výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport a poslankyňa za SME Rodina, Adriana Pčolinská. To, čo sa za posledné dni dozvedáme značí, že existuje prinajmenšom podozrenie, že sa na ministerstve diali nekalé praktiky, vysvetlila Pčolinská v rozhovore pre hlavne.sk.

Buduje si tím? Tomáš Drucker na kávičke so známym markizákom

Strany Most-híd a SNS do uzávierky napriek niekoľkým pokusom nereagovali.

Môže vás zaujímať

Každý človek, ktorý príde zo zahraničia, skončí v štátnej karanténe