Jednou vetou

Lubyová čelí opozičnému pokusu o odvolanie z funkcie

Martina Lubyová

Foto: TASR

Ministerka školstva Martina Lubyová (nominantka SNS) čelí opozičnému pokusu o odvolanie z funkcie. Začala sa totiž 42. schôdza Národnej rady SR s týmto jediným bodom programu.

Opozícia chce ministerku odvolať pre problémy s prideľovaním stimulov na projekty na výskum a vývoj. Poukazuje na odkopírované posudky, zvyšovanie bodov či údajné omyly a preklepy.

Problémom je podľa opozície aj neriešenie eurofondového škandálu z leta 2017. „A takisto fakt, že Slovenská republika príde o sto miliónov eur z eurofondov a jedine v dôsledku neschopnosti nominantov SNS,“ uviedla šéfka klubu OĽaNO Veronika Remišová.

Ministerka M. Lubyová je pripravená na odbornú diskusiu

Ministerka je pripravená na odbornú diskusiu, odkázala opozícii po podaní návrhu na jej odvolanie. Už skôr uviedla, že sama odstúpiť neplánuje. Opozícia podľa jej slov nechce o stimuloch diskutovať, iba robiť politické divadlo.

Lubyová pred časom avizovala, že na sekcii vedy a techniky na ministerstve školstva mieni urobiť audit, aby sa zabezpečilo, že kontrola bude vykonávaná dôkladnejšie. Pripomenula už prijaté disciplinárne a personálne opatrenia.

Môže vás zaujímať

Medzinárodné letecké dni SIAF sa tento rok konať nebudú