Jednou vetou

Lubyová: Europrojekty na podporu výskumu hodnotili zahraniční experti

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová

foto: TASR

Europrojekty na podporu dlhodobého strategického výskumu hodnotili zahraniční experti. Vo videu na svojom profile na sociálnej sieti to uviedla ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (nominantka SNS).

V rámci podpory vedy a výskumu Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v roku 2018 vyhlásilo päť veľkých eurofondových výziev na dlhodobý strategický výskum. „Pri ich vyhlasovaní sme použili už nové, lepšie a transparentné kritériá, ktoré sme nanovo navrhli a ktoré nám odobrila aj Európska komisia,“ poznamenala Lubyová.

Kažimír: Ministerstvo má pripravené alternatívne návrhy na znižovanie daní

Novinkou v rámci týchto kritérií je hodnotenie pomocou zahraničných expertov. „V prvej etape sa uskutočnili hodnotenia pomocou veľkej skupiny zahraničných expertov, ktorí najčastejšie pochádzali z Českej republiky, Veľkej Británie, Talianska a Bulharska. Všetci experti pochádzali zo štyroch kontinentov a toto hodnotenie bolo naozaj medzinárodné,“ vysvetlila šéfka rezortu školstva. Táto etapa bola podľa jej slov „úspešne ukončená“. V rámci druhej etapy rezort školstva očakáva, že úspešní uchádzači do konca mesiaca zašlú projekty.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky