Jednou vetou

Lucia Ďuriš Nicholsonová by mala podľa Marčeka abdikovať

Lucia Ďuriš Nicholsonova.

zdroj:TASR

Podpredsedníčka Národnej rady (NR) SR Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) by mala abdikovať. Myslí si to nezaradený poslanec Peter Marček, ktorý v utorok (20.11.) kritizoval liberálku za to, že navrhla odvolávanie šéfa parlamentu Andreja Danka (SNS). Danko opozičné odvolávanie ustál.

 „To, čo predvádza, je hanba,“ povedal o podpredsedníčke parlamentu. Ďuriš Nicholsonová má podľa neho problém ukázať maturitné vysvedčenie, preto podľa Marčeka nemá právo dávať návrhy na odvolávanie „kohokoľvek z našich kolegov poslancov s akýmkoľvek titulom“. 

Ďuriš Nicholsonová vo videu zverejnenom nedávno na sociálnej sieti ukázala odpis maturitného vysvedčenia. Uviedla, že maturovala na Gymnáziu Metodova v školskom roku 1994/1995.

Zmiznuté strany zo spisu Technopol sa našli, minister Gál odvolal predsedníčku súdu

„Maturovala som zo slovenského jazyka a literatúry, z nemeckého jazyka, dejepisu a z náuky o spoločnosti. Prospela som s vyznamenaním, z každého predmetu som dostala ‚výborný‘,“ uviedla vo videu na internete. V parlamente hovorila, že na vysokú školu nešla pre situáciu v rodine. Povedala, že ako 18-ročná musela ísť pracovať, aby finančne podporovala svoju rodinu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky