Jednou vetou

Ľudia odkazujú Trubanovi s Matovičom: Ste už smiešni a trápni

Igor Matovič (vľavo) a Michal Truban

autorská koláž hlavne.sk, TV Markíza

Miesto nového lídra opozície obyčajný smoliar? Zatiaľ, čo sa lídri PS/SPOLU a OĽaNO hašteria o budúcej vláde, ktorá má stáť a padať na internetovej ankete Igora Matoviča, objavil sa väčší problém. Obyčajným ľuďom najnovšie hrozí za toto mastná pokuta:

Líder koaličnej kandidátky PS/SPOLU Michal Truban zverejnil v pondelok popoludní na sociálnej sieti fotografiu, na ktorej sa pýta ľudí a prípadných voličov, čo si myslia o najnovšej ankete Igora Matoviča. “Ste za to, aby Igor Matovič vyvolal predčasné voľby, ak nepresadí niektorý z bodov svojej ankety?”, uviedol Truban s transparentom na fotografii. Reagoval tak na  internetové referendum, ktoré spustili Obyčajní ľudia a pýtajú sa verejnosti na programové priority budúcej vlády. Podľa ďalších lídrov súčasnej opozície je to vydieranie prípadných koaličných partnerov Igora Matoviča. Do hlasovania na internete sa zapojilo v priebehu prvých troch dní vyše 50-tisíc ľudí, avšak hnutiu podľa najnovších informácií hrozia miliónové pokuty.

Miesto ankety obrovský trapas

Hnutie OĽaNO totiž pri hlasovaní v ankete na internete pýta od ľudí osobné údaje, čo je v rozpore s platnou legislatívou. Mená, mailové kontakty, telefónne čísla, či politické preferencie by sa nemali zneužívať na volebnú súťaž. Na problém upozornil portál týždeň.sk, podľa ktorého „Matovič získal aj viacero ďalších osobných údajov, vrátane toho, s akou stranou respondenti sympatizujú. Toto sa však podľa nariadenia EÚ o ochrane osobných údajov, tzv. GDPR, takýmto spôsobom pýtať nemôže,“ uvádza sa v článku.

Tvrdé odkazy od ľudí

Popri probléme, na ktorý upozornil týždeník .týždeň sa ľudia pustili do komentovania Trubanovej fotografie. „Táto vaša fotka je príkladom Vašej politickej skúsenosti,“ smeje sa Peter. „Som za to, aby Matovič nebol súčasťou žiadnej vlády, jej životnosť by sa rátala v týždňoch,“ napísal Karol. Do komentovania sa zapojil aj bývalý dlhoročný starosta bratislavských Vajnor Ján Mrva: „Len tak ďalej, nie je to ani smiešne nie to vecné,“ myslí si Mrva. „Úbohosť a zakomplexovanosť, či pošliapané ego,“ zapojil sa Mário.

Časť komentárov pod fotografiou, ktorú zverejnil Michal Truban | Facebook
Časť komentárov pod fotografiou, ktorú zverejnil Michal Truban | Facebook
Časť komentárov pod fotografiou, ktorú zverejnil Michal Truban | Facebook
Časť komentárov pod fotografiou, ktorú zverejnil Michal Truban | Facebook
Časť komentárov pod fotografiou, ktorú zverejnil Michal Truban | Facebook

 

Na Trubana neskôr reagoval aj samotný Matovič, ktorý okrem iného uviedol, že „Ak sa rozhodnú odmietnuť podmienky ľudí a rozhodnú sa radšej pre predčasné voľby, bude to vzhľadom na ich opakované arogantné vyhlásenia voči nášmu hnutiu, len a len ich zodpovednosť a rozhodnutie,“ odkázal voličom PS/SPOLU Matovič na sociálnej sieti.

Reakcia Igora Matoviča na Michala Trubana | Facebook

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky