Jednou vetou

Maďarské fórum vylúčilo spoluprácu s Bugárom

Zsolt Simon

foto: TASR - Martin Baumann

Mimoparlamentná strana Maďarské fórum vylúčila akúkoľvek spoluprácu s predsedom Mosta-Híd Bélom Bugárom. Reagovala tak na informácie z údajnej komunikácie Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsová, v ktorej sa Bugár spomína. V piatok o tom na tlačovej konferencii informoval predseda Maďarského fóra Zsolt Simon.

  „Pokiaľ sa Most-Híd a SMK dohodnú na spolupráci, my tam nemáme čo robiť. Tam, kde je Béla Bugár, tam my nebudeme,“ povedal Simon.

PS, Spolu, KDH a Za ľudí sľubujú pretrhnutie väzieb na políciu i justíciu

Maďarské fórum nemá pocit, že by Bugár vo štvrtok (15. 8.) povedal všetko o esemeskách s Kočnerom. „Bugár sa opakovane priznal iba k tomu, čo sa už aj tak dostalo na verejnosť. Bližšie nevysvetlil ani dešifrované správy Mariana K. o ich stretnutí, ani to, prečo napokon konali v zhode. Na novinárske otázky tiež neodpovedal. Preto si kladieme otázku, čo ešte Bugár nepovedal?“ uviedol Simon.

Je presvedčený o tom, že Most-Híd minulý rok konal v zhode so záujmami Kočnera a tých, ktorí potrebujú chrániť „demontovaný štát“.

Bugár reaguje: Nespájajte ma s Kočnerom

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár na štvrtkovej tlačovej konferencii odmietol spájanie svojej osoby s obvineným kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom a to, že sa mal s ním v marci 2018 na Maldivách rozprávať o zachovaní vládnej koalície.

Podľa medializovanej údajnej komunikácie Kočnera a Zsuzsovú, ktorí sú obvinení z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, vyplýva, že Kočner mal byť v kontakte aj s ďalšími politikmi. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) mu mal telefonovať a s bývalým premiérom a predsedom strany Smer-SD Robertom Ficom sa mal stretnúť.

Môže vás zaujímať

Pre kauzu Dobytkár NAKA zasahovala v Bonule