Majú politici skúsenosti s volavkami ako Alena Zsuzsová alias Aya Alia?

Aké majú politici skúsenosti s ľuďmi, ktorí ich chceli zdiskreditovať?

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Obvinená Alena Zsuzsová, údajná objednávateľka vraždy novinára Kuciaka, si mala pred rokmi, do septembra 2012 vypisovať s vtedajším politikom, dnes právnym zástupcom Danielom Lipšicom. Cez uniknutú fb komunikáciu ukázala ako fungujú volavky, ktorých cieľom je neskoršia prípadná diskreditácia politikov. Ako sú na tom dnešní politici? Tiež si vypisujú s volavkami? Majú svoje skúsenosti s podobnými typmi? Vedia rozoznať úprimnosť od falošnej hry? Tak sa zdá, že okrem Daniela Lipšica a Borisa Kollára, ktorý si s Ayou Aliou alias Zsuzsovou tiež písal a dokonca jej dal peniaze, už niet politika s podobnými skúsenosťami!

Na koho sme sa v parlamente obrátili, ten povedal, že skúsenosti nemá. Dokonca ani Máriu Troškovú nik nespomenul, hoci v kuloároch sa o nej roky inak nehovorilo.

Financuje z úplatkov na Okresnom úrade podnikateľ Tomáš W. svoju haciendu?

Jediný, kto si spomenul na osobnú skúsenosť, je Anton Hrnko (SNS), ktorý tvrdí, že to zažil v deväťdesiatich rokoch. „Ak sa s niekým púšťam do debaty, tak len vo veciach, na ktoré je to určené. Akonáhle ide niekto iným smerom, okamžite prerušujem vec. Zažil som aj také volavky, ktoré mali skončiť za dverami hotelových izieb, ale vždy som to na začiatku prehliadol. Keď má človek usporiadaný rodinný život, nie je ťažké odolať,“ zareagoval pre hlavne.sk A. Hrnko.

Milan Krajniak (Sme Rodina – Boris Kollár) uviedol, že s volavkami nemá žiadnu skúsenosť. Je aj možné, že ma niekto kontaktoval, ale určite som na to nereagoval. Viete, je o mne známe, že mám 20 rokov svoju manželku a som stará škola,“ povedal M. Krajniak.

Jozef Rajtár (SaS) mal veľké konflikty s Kočnerom, hovorí sa až o príprave jeho vraždy, ale nevie o tom, že by naňho bol niekto nasadený. „Ak je tá komunikácia nezvyčajná, prerušujem ju. Napríklad na facebooku je veľa pokusov o kontakt. Snažím sa odpovedať slušne, ľuďom, ktorí prejavia normálny záujem, ale minimálne, nemám ani na to veľmi čas byť na facebooku,“ povedal J. Rajtár.

 

Alena Zsuzsová alias Aya Alia – objednávateľka či sprostredkovateľka vraždy Kuciaka a volavka na Daniela Lipšica? | foto: TASR - Dušan Hein

Zločinecké komando v kauze vraždy Kuciaka – kto je kto?

Erik Tomáš (SMER-SD) pre hlavne.sk na otázku, či má skúsenosť s volavkami odpovedal: „Nemám takúto skúsenosť a nikdy by som ju ani nechcel mať,“ reagoval E. Tomáš. Podobne sa vyjadril aj Eduard Heger (OĽANO), ktorý povedal, že nemá takú skúsenosť. „Ja som ženatý muž so štyrmi deťmi, a akýkoľvek záujem inej ženy je pre mňa neprijateľný,“ zareagoval E. Heger.

Nezabudli sme v tejto otázke ani na ženské pohlavie. Jana Cigániková (SaS) s volavkami osobnú skúsenosť nemá. Uvádza, že sa s tým stretla len z rozprávania známych. „Ak má prísť, nech príde. Ak bude mať za cieľ ma presvedčiť na nejaký nerozumný politický krok, robím všetko preto, aby som mala dostatok vedomostí sa rozhodnúť správne. Ak podľahnem, tak mi treba. V prípade, že by mala o mne volavka niečo zistiť, nemám tajomstvá, stačí sa spýtať,“ uzavrela pre hlavne.sk J. Cigániková.

Čo si o tom myslieť? Sociologička Silvia Porubänová v tom má jasno: „Ak by aj politici niečo také zažili, nemyslím si, že by sa priznali. Je jasné, že sociálne siete zvyšujú popularitu, ale nikdy neviete, kto je na druhej strane,“ uviedla S. Porubänová. Na otázku, prečo vôbec začínajú politici takéto komunikácie sociologička odpovedala, že za tým je ješitnosť, pre človeka je to zaujímavá diskusia a hlavne, volavky podľa nej vedia udrieť na slabé miesta.

Adept na post špeciálneho prokurátora SR Šanta: Toto ho spája s Bašternákom

 

 

 

Môže vás zaujímať

Prezidentka vymenovala za členov Súdnej rady tieto mená