Jednou vetou

Muža z Novej Bane, ktorý dobodal svoju ženu v policajnom aute, obvinili z vraždy

Ilustračné foto

TASR

Polícia obvinila 50-ročného Igora T. z Novej Bane v okrese Žarnovica z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Tej sa mal dopustiť ešte v sobotu (26.8.) v Novej Bani, keď kuchynským nožom dobodal 41-ročnú manželku Ľubicu T. sediacu v policajnom aute. Tá v zdravotníckom zariadení zraneniam podľahla. Postup novobanských policajtov preverí Inšpekcia ministerstva vnútra.

Ako dnes na tlačovej besede v Banskej Bystrici informoval krajský policajný riaditeľ Štefan Šurka, v sobotu večer polícia prijala na tiesňovú linku sprostredkované oznámenie od blízkej osoby, že Ľubicu T. má ohrozovať manžel, poškodená plače a ju požiadala, aby zavolala políciu.

Ľubica sa manžela bála

Hliadka prišla pred bývalý kultúrny dom, kde manželia bývali. Ľubica T. im povedala, že ju manžel ohrozuje, bojí sa ho, nechce s ním zostať v byte a chce odísť spoločne s nimi a podať oznámenie. Žiadne zranenia nemala, manžel ju fyzicky nenapadol.

Naopak, pred zrakmi policajtov si pred ňou kľakol na zem a prosil ju, aby od neho neodchádzala, že všetko bude dobré, aby sa vrátila domov. Pred policajtmi sa správal nekonfliktne, nebol agresívny a normálne komunikoval. V ruke nemal žiadny predmet.

Útočník bol pod vplyvom alkoholu

„Poškodená aj napriek jeho prosbám nasadla do služobného vozidla spolu s členmi hliadky. V čase jeho odchodu došlo k fyzickému útoku páchateľa na jeho manželku kuchynským nožom s dĺžkou čepele 12 centimetrov. Z neosvetleného parkoviska priskočil k zadným dverám, otvoril ich a ženu opakovane bodol do prednej časti trupu. Hliadka okamžite zasiahla,“ priblížil priebeh útoku Šurka.

Podľa neho útočník bol pod vplyvom alkoholu. Motívom bola pravdepodobne žiarlivosť, keďže poškodená chcela ukončiť vzťah a on ju upodozrieval z nevery. Nikdy nebol súdne trestaný. Pre políciu išlo o bezproblémovú rodinu.

Vyšetrovateľ žiada pre Igora T. väzbu z dôvodu, aby nemohol utiecť a pokračovať v trestnej činnosti vo vzťahu k rodinným príslušníkom. Hrozí mu 20 až 25 rokov väzenia.

Šurka vyzval médiá, aby o prípade informovali objektívne a nepracovali s dohadmi. Bližšie informácie až do ukončenia vyšetrovania poskytovať nebudú.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky