Jednou vetou

Marek Maďarič odstúpil z funkcie ministra kultúry (aktualizované)

Marek Maďarič

foto: TASR

Marek Maďarič (Smer-SD) končí ako minister kultúry. Oznámil to dnes. Je to jeho osobné rozhodnutie. „Neviem si po vražde novinára predstaviť, že by som naďalej pôsobil vo funkcii šéfa tohto rezortu,“ uviedol Maďarič. Zároveň oznámil, že sa ostáva radovým členom Smeru-SD.

aktualizované 17:09

Vražda novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky nedovoľuje ministrovi kultúry Marekovi Maďaričovi (Smer-SD) pokračovať vo funkcii šéfa rezortu kultúry. Ako na stredajšom tlačovom brífingu povedal, je to jeho osobné rozhodnutie, vyplývajúce aj z toho, že k médiám a novinárom má práve najbližšie ministerstvo kultúry.

Ministrom kultúry po tretí raz

Maďarič zastáva funkciu šéfa ministerstva kultúry po tretí raz. V parlamentných voľbách v roku 2006 bol zvolený za poslanca Národnej rady SR a Smer-SD ho nominoval do vlády na post ministra kultúry, vo svojej funkcii zostal do konca volebného obdobia vlády SR v roku 2010.

V parlamentných voľbách v roku 2010 sa stal poslancom NR SR, Smer-SD bol v tom období v opozícii. Od predčasných parlamentných volieb v apríli 2012 zastáva post ministra kultúry. Do parlamentu ho zvolili aj v roku 2016, opäť sa stal ministrom. Po odchode z rezortu by sa mal vrátiť do poslaneckých lavíc.

Maďarič pôsobí v Smere-SD od roku 2000, postupne ako hovorca, vedúci mediálneho a tlačového oddelenia a v roku 2006 bol šéfom jeho volebného tímu. Do minulého roku bol jedným z podpredsedov strany.

Mimoriadne vystúpenie v RTVS

Prezident SR Andrej Kiska prevezme v pondelok (5.3.) od ministra kultúry Mareka Maďariča (Smer-SD) jeho abdikáciu. V súvislosti s aktuálnym dianím na Slovensku zároveň Kiska požiadal o mimoriadne vystúpenie v RTVS v nedeľu (4.3.). TASR o tom informoval hovorca prezidenta Roman Krpelan.

Správu aktualizujeme

Môže vás zaujímať

Fico sa pustil do Bugára: Je to obyčajný zradca