Jednou vetou

Martinák zložil poslanecký sľub, nahradil Laššákovú

Poslanec NR SR Ľuboš Martinák (Smer-SD) skladá poslanecký sľub počas 25. schôdze NR SR 21. decembra 2017 v Bratislave

Foto: TASR

Národná rada SR je po krátkom čase opäť v kompletnom zložení. Mandátu sa totiž vo štvrtok zložením sľubu ujal Ľuboš Martinák (Smer-SD), ktorý v poslaneckej lavici nahradí Janu Laššákovú.

Tá sa krátko pred vymenovaním za sudkyňu Ústavného súdu SR vzdala kresla v parlamente. Martinák už ako člen snemovne pôsobil, v posledných voľbách sa však do parlamentu neprebojoval.

„Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života.“ Takto znie ústavou predpísaný sľub poslanca, ktorý sa potvrdzuje slovom „sľubujem“ a podpisom.

V januári dôjde v zákonodarnom zbore k ďalším zmenám. Mandátov sa vzdajú župani Jozef Viskupič, Erika Jurinová (obaja OĽaNO) a Juraj Droba (SaS). Za Viskupiča a Jurinovú prídu do parlamentu historička Natália Milanová a zdravotná sestra Elena Červeňáková. Náhradníkom za Juraja Drobu bude nitriansky krajský predseda SaS Radoslav Pavelka.

Môže vás zaujímať

FOTO: Odbehol si na pol hodinku