Jednou vetou

Matka Ľudmily Cervanovej: Nech celé Slovensko vidí, čo urobili môjmu dievčatku!

Margaréta Cervanová (vľavo), matka zavraždenej Ľudmily (1976)

autorská koláž hlavne.sk, postoj.sk

Šokujúce fotografie zverejnil na svojom profile podpredseda NR SR Martin Glváč (SMER-SD). Ten sám upozorňuje, že sú len pre silné povahy. Je totiž na nich zavraždená 19-ročná medička Ľudmila Cervanová, ktorú pred vyše 40 rokmi (9. 7. 1976) beštiálne znásilnili a následne utopili v Kráľovej pri Senci.

Podpredseda parlamentu Martin Glváč vo svojom statuse uvádza, že na zverejnenie má súhlas od matky zavraždenej Ľudmily Cervanovej. „Súhlasím s tým, aby pán Glváč ukázal celému národu, čo vrahovia urobili s mojim dieťatkom.“ vyhlásila Margaréta Cervanová. (celý status nájdete nižšie)

Glváč tento krok zdôvoďňuje tým, že čelní predstavitelia tejto krajiny, politici, niektorí novinári a umelci sa stretávajú s osobami, ktoré dokázali spáchať takéto ohavnosti. Zverejnenými fotografiami chce upozorniť najmä súčasnú generáciu a mladých na prípad, o ktorom nevedia vôbec nič.

Kiska o krátení dane: Doplácal som. Neviem. Asi 100 – tisíc eur?

Kauzu Cervanová v týchto dňoch oživil redaktor portálu postoj.sk Martin Hanus, ktorý vydal knihu Hra sa skončila a tvrdí, že odsúdení sú skutočnými páchateľmi tohto ohavného činu. Hanus bol pritom roky presvedčený o ich nevine.

Viac o novej knihe Martina Hanusa

Pohneval si tým svojich kolegov – novinárov. Niektorí z nich, ako napríklad Štefan Hríb, Andrej Bán, začali Hanusa za jeho knihu ostro kritizovať. Účastníci oslavy – otvorenie Klubu pod lampou, na ktorej bol aj Andrej Kiska, Miroslav Beblavý, Ivan Štefunko, Zuzana Čapútová, Eugen Korda, Andrej Bán a iní sa k tejto téme zatiaľ nevyjadrili.

Fotografie, ktoré dnes zverejňujem na svojom profile sú len pre silné povahy, upozorňujem na to vopred, preto prosím aby…

Uverejnil používateľ Martin Glváč 31. máj 2018

Hríbovi sa záujem Glváča o kauzu Cervanová nepáči: „Jeden pán zo Smeru pochválil Hanusovu knihu a vyzýva prezidenta aj ľudí Za slušné Slovensko, aby sa odo mňa dištancovali, pretože bránim vrahov a pretože dvaja z Nitranov sa zúčastnili na večierku .týždňa, kde bol aj Andrej Kiska. Martin Hanus na to napísal, že ho takáto reklama neteší. Milé, lenže také lacné to nie je.“ uviedol pre .týždeň Hríb a dodáva:

„Bol to totiž práve Martin, kto inšpiroval onoho pána zo Smeru, keďže v Postoji „odhalil” účasť dvoch Nitranov na našom večierku, porovnal ich s Kajínkovou kampaňou, pridal čosi o prezidentovi a tiež o ľuďoch, ktorí nás podporili, a tak majú tabuľku vedľa „vrahov”.“ dodal Hríb v reakcii na Glváčovu výzvu, o ktorej  si prečítajte tu: Podpredseda parlamentu sa pustil do novinára – vyzýva aj Kisku

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky