Jednou vetou

Matovič chráni eštebáka. Pošle Budaja na detektor?

FOTOMONTÁŽ: Skončí Ján Budaj (vľavo) na detektore lži?

Ilustračné foto hlavne.sk/TASR

Líder OĽaNO Igor Matovič vo svojej kritike vyznamenania pre Petra Zajaca od prezidentky  Čaputovej argumentuje, že sú oveľa významnejšie osobnosti Novembra 1989, napríklad Milan Kňažko. Zaujímavé je, že Matovič má na kandidátke OĽaNO Jána Budaja, známeho z čias Nežnej revolúcie a na toho akosi pozabudol. Že by za tým bola Budajova eštebácka minulosť?

Igor Matovič má problém. Momentálne jediný a známy údajný eštebák na kandidátke opozičnej strany figuruje práve na kandidátke jeho OĽaNO. Paradoxne na kandidátke s údajným eštebákom Budajom sú aj kandidáti Kresťanskej únie Anny Záborskej.

Budaj na kandidátke však nikomu z nich neprekáža. Vo zväzkoch komunistickej Štátnej bezpečnosti je však Budaj evidovaný ako agent komunistickej tajnej služby pod krycím menom „Domovník“.

Budaj popiera spoluprácu s ŠtB. Žalobu, ktorá by ho zbavila viny však za 30 rokov nepodal

Na spoluprácu Budaja s ŠtB poukazuje nielen to, že bol údajne vedený ako agent, ale aj záznamy ŠtB, ktoré môžete nájsť aj na stránke ÚPN.

V registri II.odboru XII. správy ZNB sú evidované dva záznamy z 13. a 31. 3. 1981, podľa ktorých Budaj vraj poskytol informácie v súvislosti s vnútropolitickou a medzinárodnou situáciou a podľa registra mal údajne 18.3.1981 poskytnúť nadporučíkovi ŠtB Vittekovi názory na opozičnú činnosť.

Žiadne dokumenty a záznamy sa však už v ÚPN nenachádzajú a Budaj spoluprácu s ŠtB odmieta. Teraz čaká, či sa mu v tichosti znova podarí dostať do parlamentu.

 

ÚNOS VIETNAMCA – Kaliňák splnil, čo sľuboval. Podrobil sa detektoru lži

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Vláda schválila opatrenia Ústredného krízového štábu