Jednou vetou

AKTUALIZOVANÉ: Matovič dopravný kolaps hodil na policajtov

Nahnevaní ľudia, dopravný kolaps na viacerých cestách v hlavnom meste. To je dôsledok opatrení predsedu vlády Igora Matoviča

autorská koláž hlavne.sk, Foto: SITA

Nahnevaní ľudia, dopravný kolaps na viacerých cestách v hlavnom meste. To je dôsledok opatrení predsedu vlády Igora Matoviča, ktoré prijal od stredy počas Veľkonočných sviatkov až do pondelka budúceho týždňa. Kritizuje ho už aj koaliční partner minister hospodárstva a líder SaS Richard Sulík.

aktualizované o vyjadrenie ministra vnútra R. Mikulca

Pár dní pred Veľkonočnými sviatkami oznámil Igor Matovič obmedzenia pohybu ľudí, na viaceré detaily však sám nedokázal odpovedať. Ako sa polícia zachová v prípadoch rodičov, ktorí majú deti v striedavej starostlivosti, alebo ľudia bývajúci v nájmoch.

Od stredy na cestách polícia kontroluje šoférov a výsledkom je dopravný kolaps. Matovičovo opatrenie doslova paralyzovalo život. Na viacerých cestách boli od rána niekoľkohodinové kolóny.

VIDEO: Počas veľkonočných sviatkov bude platiť zákaz vychádzania

Matovič to hodil na políciu

Ľudia spustili na sociálnych sieťach spŕšku kritiky a nadávok, uverejňujú videá a fotografie. ,,Akékoľvek opatrenia bez takejto kontroly by nemalo zmysel,“ obhajoval policajné kontroly pred zavedením opatrenia Matovič. Po dopravnom kolapse na sociálnej sieti obrátil zodpovednosť alibisticky na políciu.

Status Igora Matoviča ku kolónam po zavedení zákazu vychádzania, 8. 4. 2020 | Facebook

 

,, Kontroly mali byť námatkové. Zrána sa to niektorým hliadkam vymklo trochu z rúk … napriek tomu – nehaňme ich za to … malo by to byť už v poriadku. Dík,“ odkázal Matovič žoviálne nahnevaným ľuďom.

Sulík: Matovič mi nedvíha telefón

Ostrú kritiku na Matoviča spustil šéf SaS Richard Sulík. ,,Bohužiaľ, hodiny argumentovania na vláde a koaličnej rade nepomohli. Toto je šialené a musí to skončiť. Premiérovi sa žiaľ neviem dovolať. Ospravedlňujem sa občanom, ktorí na ceste do roboty (čo sme ani len nezakázali), stoja hodiny v zápche,“ reagoval na sociálnych sieťach Richard Sulík.

Status Richarda Sulíka o kolónach, ktoré nastali po celom Slovensku, 8. 4. 2020 | Facebook

VIDEO: Na sociálnych sieťach sa objavilo viacero podobných videí, či fotografií kolabujúcej dopravy na Slovensku

Matovičovo👏👏👏👏🇸🇰🇸🇰🇸🇰

Uverejnil používateľ Stanislav Letko Streda 8. apríla 2020

Mikulec to zobral na seba

„Touto cestou by som sa chcel ospravedlniť za situáciu, ktorá v tomto hektickom období nastala na cestách, v ďalších dňoch by ste už nemali stáť v kolónach,“ reagoval na sociálnej sieti minister vnútra Roman Mikulec. Ten tak urobil po tom, ako Igor Matovič popoludní na tlačovej konferencii vyzval, nech sa ospravedlnia tí, čo kolóny v stredu na cestách spôsobili. Kontroly by tak mali byť už len námatkové.

STANOVISKO MINISTRA VNÚTRA ROMANA MIKULCA K AKTUÁLNEJ SITUÁCII NA CESTÁCH V SÚVISLOSTI S OPATRENIAMI POČAS VEĽKEJ NOCI

Uverejnil používateľ Ministerstvo vnútra SR Streda 8. apríla 2020

 

„Neviem, ako si to vysvetlil pán prezident Policajného zboru Lučanský, či to nie je náhodou nejaká sabotáž, tak nech sa ospravedlnia,“ uviedol premiér pred novinármi. Policajný šéf predsedovi vlády cez médiá odkázal, že sa len držal nariadení z vlády a Ústredného krízového štábu.

Všetko podstatné, čo potrebujete vedieť o COVID-19 Koronavírus. Štatistiky, informácie a weblinky

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky