Matovič protestuje pred Generálnou prokuratúrou

Igor Matovič

foto: TASR

"Kľúčovú bitku sme síce dnes vyhrali, ale zápas za dobro a očistu prokuratúry pokračuje," vyzýva líder OĽaNO Igor Matovič ľudí, aby sa zúčastnili dnes o 16. na proteste pred Generálnou prokuratúrou.

Šufliarsky končí vo funkcii námestníka generálnej prokuratúry

„Vrahov kámoš Šuflo síce už nebude druhá hlava Generálnej prokuratúry,  ale Čižnár sa ho chystá nechať naďalej škodiť na nižších poschodiach prokuratúry. Preto dnešný protest o 16:00 pred GP na Štúrovej ulici nestráca zmysel – poďme generálneho prokurátora zobudiť z klamu, že tak zdiskreditovaný človek môže robiť na GP čo i len vrátnika,“ píše Igor Matovič na sociálnej sieti.

Igor Matovič dnes na tlačovej besede zároveň uviedol, že na budúci týždeň zverejní informácie, ako generálny prokurátor Jaromír Čižnár zastrašoval svedka vo veľkej korupčnej kauze.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár dnes označil Igora Matoviča za klamára a človeka, ktorý by mal ísť do ústavu.

Po obvinení Kočnera v prípade vraždy sa musia zopakovať viaceré úkony

Trestné oznámenie chce dať na Čižnára za to, že ho obvinil z vyhrážania. Líder OĽaNO tvrdí, že žiadne výhražné SMS Čižnárovi neposlal. „Skúste nájsť jednu výhražnú SMS, ktorú som poslal,“ odkázal Čižnárovi.

Matovič zároveň žiada generálneho prokurátora o vydanie Šufliarskeho na disciplinárne konanie a zverejnenie všetkých SMS správ medzi Šufliarskym a Marianom K. a tiež medzi Reném Vanekom a Alenou Zs.

Podľa Čižnára sa Matovičovi nikto nevyhrážal.

Anton Železník písal Matovičovi SMS správy, že existuje nahrávka Matovičovho rozhovoru s Marianom K., čo lídra OĽaNO pochová. Podľa Matoviča je Železník podozrivý z uplácania, opakovane trestne stíhaný a má mimoriadne zlú povesť. Matovič tvrdí, že nevedel, že mu píše táto „mimoriadne nedôveryhodná osoba“.

Fico sa zastal Glváča: Kočner mal kontakty so stovkami ľudí

Železník generálnej prokuratúre tvrdil, že Matovič jeho SMS správy vytrhol z kontextu a manipuloval s faktami. Matovič to odmieta, trvá na tom, že v SMS správach je zastrašovanie a vydieranie. Nevidí to podľa neho len generálny prokurátor.

Môže vás zaujímať

Kalavská priznala, že demisiu nepodala len pre stratifikáciu