Jednou vetou

Matovič sa znovu strápnil na Facebooku. Pápeža nazval šéfom?!

ZĽAVA: Igor Matovič a Ján Pavol II.

autorská koláž hlavne.sk, Foto: TASR, Facebook

Premiér alebo pubertiak? Reagujú ľudia na predsedu vlády Igora Matoviča, ktorý sa opäť raz predviedol pri komunikácii na sociálnych sieťach. Zosnulého pápeža Jána Pavla II. nazval šéfom a zaželal mu všetko najlepšie. V domnení, že je trendy a štýlový, sa podľa reakcií skôr strápňuje. Protokolistka hovorí o veľkých prešľapoch!

Miesto ohlásenej tlačovky, ktorá sa napokon konala takmer s 2,5 hodinovým meškaním bol zrejme prednejší status na Faceboku a jeho úpravy.

FOTO: Pustili sa do Matoviča. Je to obyčajný humusák, odkazujú niektorí

Nebolo to prvýkrát, čo premiér Igor Matovič (OĽaNO) skúsil zabodovať na sociálnych sieťach. Tam je pomerne veľmi intenzívnym prispievateľom, neraz informuje aj z kuloárov politiky a niektoré príspevky sú podľa reakcií až cez čiaru, vzhľadom na post, ktorý po februárových voľbách zastáva.

Matovičove rozhodnutie: Pomôže oligarchom z Penty a J&T

„Všetko najlepšie,) … užívajte nebíčko,“ uviedol Matovič na Facebooku ku fotografii pápeža Jána Pavla II.,  ktorú zverejnil. Predseda vlády tak chcel zrejme vzdať hold bývalej hlave katolíckej cirkvi, ktorej nedožitú storočnicu si pripomíname práve v týchto dňoch.

Igor Matovič status o pápežovi upravil a oslovenie šéf vymazal, 18. 5. 2020 | Facebook

 

To však nie je všetko. Premiér totiž pôvodne nazval pápeža šéfom a všimlo si to v danom momente hneď viacero užívateľov sociálnej siete. Igor Matovič však po niekoľkých minútach príspevok poupravil a šíril ďalej. Bystrejší fanúšikovia na Facebooku hneď spozorneli a na trapas s upraveným príspevkom upozornili. Podľa niektorých nevhodným statusom prerazil dno.

S reakciami na Matovičov status o pápežovi sa vrece roztrhlo | Facebook

Šokovaná protokolistka

Na štýl komunikácie sme sa opýtali aj odborníčky. Tá posiela premiérovi jasný odkaz. „Igor Matovič by si mal uvedomiť, že je v pozícii predsedu vlády, z čoho mu vyplývajú aj náležité spôsoby a zvlášť protokol, ktorý je prísny. Už nie je v opozícii, kde ho poznáme z pokrikovania, nosenia bilbordov, či banerov do parlamentu. Aj keď to uverejnil na osobnom profile a nie na fanpage, mal by si uvedomiť, aký post teraz zastáva a mohol by upustiť od správania bláznivého youtubera, ktorý chce silou mocou udávať trendy, či fungovať spôsobom – omyl, pokus. Zahviezdim, alebo sa strápnim, čo tam po reakciách, ak sa nezapáčim. Toto na tak významnom poste nemá čo hľadať,“ reagovala pobúrene expertka na protokol Oľga Perušková. „Za svoju dlhoročnú prax si na takéto nemiestne extempore vôbec nespomínam,“ dodala uznávaná protokolistka.

Rád provokuje

V minulosti sa Matovič pochválil s vyzutými topánkami počas rokovania vlády, alebo nedávno ho zväčnil šéf parlamentu Boris Kollár, ako obsluhuje čašníka Úradu vlády, ktorému vlastnoručne navaril kávu a vzbudzoval dojem ľudomila. V čase prísnych opatrení počas Veľkej Noci a zákazu prekročiť hranice okresu dokonca  pobúril najmä veriacich vtipom o Zmŕtvychvstaní Ježiša Krista. Zakaždým si vyslúžil obrovskú kritiku, no Matoviča to zjavne neodradilo od kontroverzných príspevkov, v ktorých podľa všetkého pokračuje naďalej.

FOTO: Pustili sa do Matoviča. Je to obyčajný humusák, odkazujú niektorí

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky