Jednou vetou

Matovič skladal vládu vo vykšeftovanej budove

Igorovi Matovičovi (vľavo) sedieť v pochybne nadobudnutej budove evidentne vôbec neprekážalo

autorská koláž hlavne.sk, Foto: SITA,Alexandra Čunderlíková

Tak to je teda vizitka! Budúca vláda, ktorá chce bojovať proti mafiánom a zo Slovenska chce slušnú krajinu!? Dohodu o zostavení nového kabinetu uzavreli lídri budúcej štvorkoalície v budove Borisa Kollára, ktorú si mal kúpiť Kollár od seba za štátne peniaze vo výške 1, 395 milióna Eur.

Za takýto pochybný nákup by kedysi politikom hrozil riadny škandál. Krátko po parlamentných voľbách v roku 2016 si strana Smer rodina Borisa Kollára kúpila za takmer 1,4 milióna Eur centrálu v budove na Leškovej ulici v Bratislave, ktorú si Bratislavčania spájajú so sídlom známeho komerčného rádia patriaceho Kollárovi.

Matovičova vláda na spadnutie. O tomto informovali lídri koalície prezidentku

S hľadaním priestorov sa dlho nezaťažovali. Zobrali tie, ktoré mali v ponuke. Peniaze Sme rodina zaplatila súkromnej firme FUNSERVER, ktorú dlhé roky spoluvlastnil samotný šéf hnutia Boris Kollár.

To je ale trapas. Boris Kollár by sa najradšej od hanby prepadol

Spoločníkom v nej bol aj  v čase, keď jeho politický subjekt uzatvoril s FUNSERVER zmluvu o budúcej zmluve. Zhrnuté a podčiarknuté, firma Borisa Kollára podpisovala papiere so stranou Borisa Kollára, na základe ktorých odtieklo do jeho spoločnosti vyše milióna eur zo štátnej kasy.

S bývalkou spolu v parlamente: Petra Krištúfková a Boris Kollár v reštaurácii pri NR SR, október 2018 | foto: Michal Psota

 

Firma Funserver sa zlúčila s firmou GOIMPEX Bratislava. Boris Kollár bol v tom čase jediný akcionár a v jej dozornej rade sedí aj Dušan Grňo, ktorý okrem toho pracuje v kancelárii hnutia Sme rodina a zároveň je asistentom poslankyne Zuzany Šebovej.

Igorovi Matovičovi, ktorý sľubuje ľuďom stop korupcii a šafáreniu s verejnými zdrojmi sedieť v pochybne nadobudnutej budove evidentne vôbec neprekážalo.

VIDEO: Sulík zotrel Kollárovho experta ako malého chlapca. To nemyslíte vážne, smial sa

Môže vás zaujímať

R. Raši: Niekoľko dôkazov o klamstvách pani Remišovej