Jednou vetou

Matovič začal podľa niektorých hlúpym vtipom

Líder OĽaNO Igor Matovič, jún 2019

Foto: Michal Psota

Predseda vlády Igor Matovič bol na tlačovke po podpise koaličnej zmluvy zrejme presvedčený, že má byť vtipný. Program podpisu koaličnej zmluvy mal meškanie. Na tlačovej konferencii Matovič vysvetľoval, prečo jeho koaliční partneri – Boris Kollár, Veronika Remišová a Richard Sulík museli čakať. On si chcel pospať.

Slovensko už niekoľko týždňov zápasí s koronavírusom. Odchádzajúca vláda prijíma bezpečnostné opatrenia, aby sa nakazil čo najmenší počet ľudí touto chorobou.

Len Igor Matovič, ktorý bude túto krízu ďalej si asi myslí, že si môže uletieť kedy sa mu zachce a ľudia potrebujú jeho humor.

V mimoriadne napätej situácii, keď sú ľudia doma zatvorení, mnohí už prišli o prácu a krajine hrozí nám recesia, začal Igor Matovič po podpise koaličnej zmluvy takto. ,, Prepáčtetrošku aj meškanie. Na úvod beriem to na seba. Na úvod. Povedal som si po tých štyroch mesiacoch kampane, že by sa patrilo trošku dlhšie pospať a trošku dlhšie som pospal,“ povedal Matovič pred novinármi. Zlý vtip v zlú dobu.

Môže vás zaujímať

Pellegrini má obavy, že sa špeciálnym prokurátorom stane Daniel Lipšic