Jednou vetou

Matovič zakladá hnutie pre obyčajných kresťanov s názvom Odvážne

Igor Matovič, líder OĽaNO

Foto: TASR

Predseda OĽaNO Igor Matovič zakladá platformu s názvom Odvážne. Jeho ambíciou je spojiť kresťanských voličov, ponúka polovicu miest na kandidátke OĽaNO. Projekt už propaguje aj na bilbordoch.

„Cieľom nie je brať voličov KDH a ani iných kresťanských strán. Práve naopak, chcem vytvoriť priestor pre ľudí, ktorí tieto strany voliť nedokážu,“ napísal Matovič s tým, že novozaložené hnutie „obyčajných kresťanov“ má spojiť „odvážnych ľudí, ktorí sa cítia obyčajnými či nedokonalými kresťanmi“.

K zastaveniu exekúcií prišli po prvom čítaní v NR SR pripomienky len od SKE

 Matovič vysvetlil, že na kandidátke OĽaNO ponúkajú takýmto ľuďom polovicu miest. Podľa svojich slov chcú dať šancu kresťanom, ktorí nevidia medzi stranami alternatívu, rozhodnúť voľby a „pomôcť nastoliť na Slovensku zmenu“.

Kresťanské strany si za 30 rokov, bohužiaľ, vytvorili imidž, že by najradšej len zakazovali a prikazovali. Ale na skutočný život obyčajného človeka kašľali, a preto dramatická väčšina kresťanov ich voliť ani nedokáže. Urobíme preto veľké gesto, o ktorom však všetko podstatné povieme až na našej tlačovke v pondelok dopoludnia,“ doplnil Matovič.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky