Jednou vetou

Matovičove rozhodnutie: Pomôže oligarchom z Penty a J&T

ZĽAVA: Igor Matovič, Jaroslav Haščák a Patrik Tkáč

autorská koláž hlavne.sk, Foto: TIO ÚV SR, TASR, jet.sk

Daňoví poplatníci zaplatia finančným skupinám Penta a J&T státisíce až milióny eur. Predseda vlády Igor Matovič po dohode s Richardom Sulíkom rozhodli, že preplatia nájomné podnikateľom za zatvorené prevádzky. Polovicu uhradí štát, na tú druhú sa zložíme my všetci. A oligarchov z finančných skupín to nebude stáť skoro nič. V tejto súvislosti je dôležité pripomenúť, že Matovičovci, konkrétne premiérova manželka, má uložené peniaze v banke J&T.

Podnikatelia, ktorí nemôžu ponúkať služby ani predávať tovar, pretože majú zatvorené prevádzky, musia zaplatiť polovičný nájom, finančných skupín sa však koronavírus nedotkne, lebo štát im doplatí do 100 %.

Takže podnikateľ, ktorý nemohol nič zarobiť musí platiť, Penta a J&T dokonca na koronavíruse zarobia. Obe finančné skupiny sú vlastníkmi najväčších nákupných centier v hlavnom meste. Penta má Bory Mall, Peter Korbačka z J&T je spoluvlastníkom nákupného centra Eurovea.

Rozhodnutie v prospech finančných skupín je šokujúce. Na jednej strane proti nim ostro vystupoval a teraz im pomáha ta, že si obe tieto finančné skupiny budú mastiť vrecká.

Matovič chráni J&T

Možno si ešte pamätáte, keď krátko pre parlamentnými voľbami 2020 Igor Matovič vycestoval na Cyprus a kritizoval finančnú skupinu Penta, že vytunelovala 400 miliónov Eur zo slovenského zdravotníctva a poslala si ich na Cyprus.

Matovič vtedy poukazoval iba na Pentu, no skupina J&T, ktorá má mať tiež schránkové firmy na Cypre a dokonca manželka súčasného premiéra má mať v ich banke uložené peniaze, Matovič nespomenul ani raz.

Matovič posiela peniaze na cyperské účty

A viete, kde majú akcionárov obchodné centrá týchto dvoch finančných skupín? Obe na Cypre. Akcionárom Bory mall a.s. je PENTA REAL ESTATE HOLDING LIMITED z cyperského Limassolu a akcionárom Eurovea a.s. je TRENESMA LIMITED EAGLE HOUSE s adresou v cyperskej Nikózii. Tam presne im pošleme peniaze za nájomné.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky