Jednou vetou

Exekútor sťahuje peniaze Matovičovi z výplaty, on si to ani nevšimol

Igor Matovič

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Nemá prehľad o svojich peniazoch? Igor Matovič má na krku exekúciu a už niekoľko mesiacov mu exekútor zráža z poslaneckého platu peniaze, ktoré dlží Matovič Národnej rade SR. O čo ide? O pokutu vo výške šiestich platov verejného funkcionára z roku 2016. Paradoxné je, že hoci už niekoľko mesiacov má líder OĽaNO zrážky zo mzdy v hodnote niekoľko sto eur, on si to vôbec nevšimol.

Matovič sľúbil milión, ktorý nemá!

„Neviem, že nejaká exekúcia stále beží,“ uviedol pre hlavne.sk poslanec I. Matovič (OĽANO). Pokutu udelil I. Matovičovi v júni 2016 Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií NR SR. Dôvodom bolo, že Matovič si ako poslanec NR SR riadne pozastavil živnosť, ale v roku 2013 sa našlo 21 dní, kedy živnosť prerušenú nemal, čo je v rozpore so zákonom.

Poslanci Výboru vtedy uznali, že išlo o neúmyselnú administratívnu chybu a že pokuta vo výške šiestich platov je tvrdá, aj tak mu ju však udelili.

EXKLUZÍVNE FOTO: Drucker láka do strany Ficových exministrov

Matovič vysvetľoval, že živnosť sa dá zo zákona pozastaviť iba na tri roky, preto tak urobil už v roku 2010, keď sa stal poslancom prvý raz. „Druhýkrát som si ju opätovne pozastavil v roku 2013 do roku 2016,“ vysvetlil. Druhé pozastavenie však prišlo až 21 dní po vypršaní prvého, preto mu výbor udelil pokutu.

Nový minister financií Kamenický má podporu aj v opozícii

Igor Matovič vtedy vyhlásil, že pokutu nezaplatí, hoci mu je zrejmé, že pri exekúcii bude platiť viac. „Ale hlavu neskloním,“ vysvetľoval pred niekoľkými rokmi.

„I. Matovičovi bola udelená pokuta v sume zodpovedajúcej šesťnásobku mesačného platu verejného funkcionára. Celková výška pokuty je 11 766 €,“ uviedol pre hlavne.sk Tlačový a komunikačný odbor NR SR, ktorý potvrdil aj to, že exekučné konanie proti Igorovi Matovičovi začalo v júli 2017. „K dnešnému dňu bola z celkovej sumy uhradená časť pokuty 9 422,20 eur,“ uviedol pre hlavne.sk tlačový odbor NR SR.

Stále zahmlievajú luxusné platy u prezidenta

„Nikto ma v otázke exekúcie nikdy neoslovil, ani neviem, že nejaká exekúcia stále beží,“ uviedol na otázku o exekúcii Igor Matovič. „Pôvodne som odmietol zaplatiť pokutu 13 000 eur, ktorú mi nadelil kapitán Danko za to, že som vraj podnikal, hoci som nemal ani tržby, ani zisk,“ vyhlásil I. Matovič.

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo kontaktujte na čísle 0910 554 995

Môže vás zaujímať

Odsúdeného Mišenku zadržali v Rakúsku