Jednou vetou

Medzi poslancov pribudne aj bývalý podporovateľ Slotu

Eugen Jurzyca a Lucia Ďuriš Nicholsonová

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Eurovoľby menia aj opozičnú zostavu slovenského parlamentu! Po odchode Lucie Ďuriš Nicholsonovej (SaS) a Eugena Jurzycu (SaS) do Bruselu ich nahradia Marián Viskupič a Jakub Nedoba. Najmä zostava Nicholsonová - Nedoba stojí za zmienku. Je totiž otázne, či Lucia Ďuriš Nicholsonová nevymení bruselskú stoličku po pár mesiacoch opäť za kreslo v NR SR.

Ivan Varga váha, či zoberie poslanecký flek po Miroslavovi Čížovi

Lucia Ďuriš Nicholsonová mieri do europarlamentu. Jej zahraničnopolitické angažovanie je však atypické v porovnaní s ostatnými budúcimi europoslancami. Lucia Ďuriš Nicholsonová totiž ešte počas kampane vyhlásila, že po voľbách v roku 2020 je možno naspäť na Slovensku a opäť bude riešiť politiku ako členka NR SR. „Mám to vnútorne usporiadané tak, že ak by bol môj mandát v roku 2020 silnejší ako v roku 2016, zvážila by som návrat na Slovensko,“ vyhlásila počas kampane do eurovolieb.

Čudné praktiky pri posielaní sudcov do dôchodku

Lucia Nicholson zatiaľ nešpecifikovala ako plánuje zabezpečiť starostlivosť o malého syna. | Foto: facebook

Týchto berie do paláca. Zuzana Čaputová predstavila prvých ľudí z tímu

V každom prípade od septembra do volieb ju v NR SR neuvidíme, jej nástupcom je Jakub Nedoba. Jakub Nedoba  sám seba prezentuje pri svojich blogoch takto: „neúspešný politik, začínajúci šachista, filmový nadšenec, posledný liberál“. Ale – v minulosti bol napríklad fanúšikom Jána Slotu.  „Je normálne, že najmä mladí ľudia menia svoj politický názor. Dovtedy som ako stredoškolák žil v malom meste, vo svojej bubline. V Senici sme živého Maďara jakživ nevideli, aj preto som Slotovi uveril, že Maďari nám chcú odtrhnúť kus územia…,“ uvádza na vysvetlenie.

Náhradník za poslankyňu Lucie Ďuriš Nicholsonovú – Jakub Nedoba. | foto: facebook J.N.

Zaujímavý je aj náhradník za budúceho europoslanca Eugena Jurzycu – Marián Viskupič.

Marián Viskupič, budúci poslanec NR SR za SaS | foto: TASR

Marián Viskupič je v súčasnosti riaditeľom Úradu Bratislavského samosprávneho kraja a NIE je bratom trnavského župana Jozefa Viskupiča, ktorý kvôli funkcii predsedu Trnavského samosprávneho kraja odišiel z parlamentu, kde reprezentoval OĽaNO. „Nie sú dokonca ani žiadna rodina,“ vysvetlila pre hlavne.sk Veronika Beňadiková, vedúca tlačového oddelenia BSK. Vyvrátila tak mylné informácie, podľa ktorých sú Marián a Jozef Viskupič súrodenci.

Aké školenia absolvujú ochrankári?

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky