Jednou vetou

MEGATRAPAS! Šéf mestskej polície v Bratislave havaroval, nafúkal!

Náčelníka Mestskej polície (MsP) hlavného mesta SR Bratislavy Marek Gajdoš a primátor Bratislavy Matúš Vallo, archív

foto: TASR – Dano Veselský

Náčelník mestskej polície Marek Gajdoš mal dopravnú nehodu a nafúkal, chce odstúpiť z funkcie. Primátor Matúš Vallo rozhodne o Gajdošovom návrhu na odstúpenie až po dôkladnom zvážení situácie

Náčelník mestskej polície (MsP) Bratislava Marek Gajdoš mal vo štvrtok večer dopravnú nehodu, po ktorej nafúkal zostatkový alkohol. Primátorovi dnes oznámil, že z uvedeného dôvodu chce odstúpiť zo svojej funkcie.

FOTO: Primátor Vallo je hrdým otcom. Vieme, ako sa volá jeho syn!

Primátor Matúš Vallo to oznámil na sociálnej sieti. „Vážim si, že pán náčelník Gajdoš sa k celej veci postavil priamo bez akéhokoľvek vyhýbania sa zodpovednosti a ponúkol svoju funkciu,“ uviedol Vallo a dodal, že musí celú situáciu dôkladne zvážiť, až potom urobí rozhodnutie.

Sype si popol na hlavu

Gajdoš sa na sociálnej sieti ospravedlnil vedeniu mesta aj svojim kolegom. „Sklamal som obyvateľov nášho mesta, členov zboru MsP, vedenie mesta a seba samého. Ako náčelník MsP som zodpovedný nielen za dodržiavanie zákona, ale musím v prvom rade ísť príkladom,“ uviedol náčelník a dodal, že zlyhal na plnej čiare.

Chcem sa Vám hlboko ospravedlniť. Sklamal som obyvateľov nášho mesta, členov zboru Mestskej polície, vedenie mesta a seba samého. Ako náčelník Mestskej polície som zodpovedný nielen za dodržiavanie zákona, ale musím v prvom rade ísť príkladom. Včera vo večerných hodinách som v tomto na plnej čiare zlyhal. V dôsledku mikrospánku som počas vedenia vozidla zišiel z cesty a spôsobil škodovú udalosť. Dôsledkom tejto nehody boli škody na mojom vozidle, nikto iný nebol účastný ani poškodený. Čo je ale podstatné, po kontrole hliadkou polície mi bol nameraný zvyškový alkohol. Nápor na každého z nás je teraz obrovský, či už v dôsledku domácej izolácie alebo mimoriadneho nasadenia v prvej línii. Ale ani takéto okolnosti neospravedlňujú moje zlyhanie. V ťažkých časoch, keď obyvatelia nášho mesta skladajú veľké obety vo svojich bežných životoch, som nás všetkých sklamal. Bola to hlúpa chyba, za ktorú som pripravený niesť plnú zodpovednosť a vedeniu mesta som ponúkol svoju rezignáciu. Ešte raz sa ospravedlňujem všetkým obyvateľom, mojim kolegom a vedeniu mesta.

Uverejnil používateľ Marek Gajdoš Piatok 24. apríla 2020

Marek Gajdoš situáciu zo štvrtkového večera opísal na sociálnej sieti. „V dôsledku mikrospánku som počas vedenia vozidla zišiel z cesty a spôsobil škodovú udalosť. Dôsledkom tejto nehody boli škody na mojom vozidle, nikto iný nebol účastný ani poškodený. Čo je ale podstatné, po kontrole hliadkou polície mi bol nameraný zvyškový alkohol,“ uviedol náčelník MsP a dodal, že aj keď nápor v momentálnej situácii všetci čelíme obrovskému náporu, neospravedlňuje to jeho zlyhanie. „Bola to hlúpa chyba, za ktorú som pripravený niesť plnú zodpovednosť a vedeniu mesta som ponúkol svoju rezignáciu,“ uzavrel.

Vallo sa rozhodne v najbližších dňoch

Primátor Matúš Vallo napísal, že s Gajdošom viedol dlhý rozhovor o celej situácii, aj o tom, čo jej predchádzalo. „Môžem sa to usilovať pochopiť ľudsky vzhľadom na okolnosti, o ktorých mi povedal. Na druhej strane je fakt, že ide o vážne profesionálne zlyhanie,“ uviedol primátor a dodal, že rozumie tomu, že sa od neho očakáva rozhodnutie, to však pre neho nie je ľahké.

„Na jednej strane je toto vážne pochybenie. Rovnako je tu ale jeho doterajší bezchybný profesionálny kredit, výborné výsledky ako náčelníka MsP, vrátane perfektnej spolupráce a koordinácii celej MsP v súčasnej zložitej situácii v koronakríze,“ vysvetlil primátor a dodal, že rozhodnutie urobí až po dôkladnom zvážené celej situácie.

ODPORÚČAME: Bezcitný?

Môže vás zaujímať

Donald Trump sa nakazil koronavírusom