Jednou vetou

Menyhárt sa vzdal kandidatúry na post prezidenta

Predseda strany SMK József Menyhárt

foto: TASR

Predseda mimoparlamentnej Strany maďarskej komunity (SMK) József Menyhárt sa v utorok vzdal kandidatúry na post prezidenta, uviedol to počas tlačovej konferencie v Bratislave. Ako povedal, vzdáva sa v prospech Roberta Mistríka.

aktualizované: 15:33

Menyhárt považuje Mistríka „za najlepšieho pravicového demokratického kandidáta“. Verí, že jeho rozhodnutie presvedčí ostatných demokratických kandidátov, aby prehodnotili svoje postoje.

Nosí Čaputová stále tie isté šaty?

Predseda SMK vyzval všetkých sympatizantov strany, ale aj maďarských voličov, aby už v prvom kole podporili Mistríka, „aby sme mali koho voliť aj v druhom kole“. Podľa neho je „našou spoločnou zodpovednosťou, aby sme ľudí minulosti a politického biznisu nepustili do paláca“.

Prezident má byť podľa Kukana skúsený a Šefčovič je politik európskej úrovne

Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca. Ak v prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa konať 30. marca druhé kolo. Postupujú doň dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého. Hlasovať sa bude od 7. h do 22. h.

Konkurenti do poslednej chvíle. Čaputová aj Mistrík cítia šancu poraziť Šefčoviča

V abecednom poradí kandidujú Béla Bugár, Zuzana Čaputová, Martin Daňo, Štefan Harabin, Eduard Chmelár, Marian Kotleba, Milan Krajniak, František Mikloško, Robert Mistrík, Maroš Šefčovič, Róbert Švec, Bohumila Tauchmannová, Juraj Zábojník a Ivan Zuzula.

Môže vás zaujímať

Medzinárodné letecké dni SIAF sa tento rok konať nebudú