Meteorológovia upozorňujú na poľadovicu a silný vietor na horách, vyhlásili I. povodňový stupeň

Ilustračné foto

Foto: TASR

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje na poľadovicu, ktorá sa môže vytvárať najmä v nočných a dopoludňajších hodinách v strednej a severnej časti Slovenska. O výstrahe I. stupňa informuje SHMÚ na svojej internetovej stránke.

Počas stredy (27.12.) sa môže poľadovica vytvárať v okresoch Banskobystrického, Trenčianskeho, Košického, Prešovského a Žilinského kraja.

SHMÚ taktiež upozorňuje na silný vietor na horách, ktorý v stredu a vo štvrtok (28.12.) môže v okresoch Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Brezno v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 160 km/h. Pre dolnú časť rieky Bodrog platí v utorok výstraha I. stupňa pred povodňami.

Na viacerých cestách v BBSK je zľadovatený sneh a poľadovica

Na zľadovatený sneh do dvoch centimetrov na horskom priechode (HP) Vrchslatina, medzi okresmi Detva a Brezno, a na poľadovicu na HP Zbojská upozorňuje stránka Slovenskej správy ciest. Poľadovica je tiež na cestách v okrese Žarnovica a v Kremnici a jej okolí.

Na cestách II/578 Skalka – Kremnica, II/526 Kokava nad Rimavicou a na cestách nižších tried v oblasti Kokavy nad Rimavicou a Poltára sa na vozovke miestami vyskytuje zľadovatený sneh v hrúbke jedného až dvoch centimetrov.
Cestári tiež upozorňujú na hmlu s dohľadnosťou do 50 m, ktorá sa vyskytuje v Banskej Štiavnici a okolí.

Môže vás zaujímať

Kalavská priznala, že demisiu nepodala len pre stratifikáciu