Jednou vetou

Mika sa separuje, novinári sú v zimnej záhrade, kým on čaká so svojimi ľuďmi

Václav Mika

foto: TASR

Kandidát na primátora Bratislavy Václav Mika čaká na výsledky komunálnych volieb v kaviarni Aucafe na nábreží Dunaja. "Je rozhodujúce, že sme zatvorili knihu kampane a teraz uvidíme, akú knihu otvoríme. Či to bude kniha práce od prvého dňa, alebo kniha, ktorá bude skúsenosťou," vyhlásil Václav Mika (nezávislý). Na výsledky čaká so svojím tímom, rodinou, priateľmi a podporovateľmi. Verí, že ľudia ocenia jeho manažérske kvality.

Mika je presvedčený, že vždy robil férové plány a chce mestu, keby vyhral, dodať novú iskru aká patrí pre hlavné mesto. „Pocity dajme bokom. Mám silné emócie, pretože keď je niečo prvýkrát v živote, tak je to veľmi silné. Je to pre mňa prvýkrát – prežívať takéto niečo,“uviedol Mika, ktorý výsledky komunálnych volieb podľa vlastných slov očakáva so silnými emóciami, ale s pokorou. Boj o dôveru Bratislavčanov považuje za značnú skúsenosť plnú silných emócií, mnohokrát podľa vlastných vyjadrení veľmi ťažkých.
 „Je to za nami, je vybojované, zabojované. Podstatná pre mňa je nielen skúsenosť, že to dáva zmysel – bojovať o dôveru ľudí. Že dáva zmysel do toho vložiť všetko a verím, že sme do toho dali maximum,“ poznamenal Mika. Zároveň sa poďakoval obyvateľom hlavného mesta, ktorí prišli voliť a uplatnili svoje volebné právo, ale rozhodovali aj o tom, v akom meste chcú žiť. Tých, ktorí k volebným urnám neprišli, by chcel povzbudiť do budúcna, že to zmysel dáva.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky