Jednou vetou

Mikloško získal podporu KDH v prezidentských voľbách

František Mikloško

foto: TASR

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) podporuje Františka Mikloška v jeho zápase o slušné a spravodlivé Slovensko, do ktorého vstúpil ako kandidát na prezidenta SR. Uzniesla sa na tom Rada KDH, ktorá v sobotu zasadala vo Zvolene.

„Pri téme prezidentských volieb sme sa dostali do mimoriadne zaujímavej a ťažkej situácie. KDH v prvom kole podporuje Františka Mikloška. Rešpektujeme však, ak si naši členovia, sympatizanti a voliči budú vyberať z dvojice mien František Mikloško alebo Robert Mistrík. V druhom kole, ktoré určite bude, KDH jednoznačne podporí toho kandidáta, ktorý z dvojice týchto mien postúpi do druhého kola,“ konštatoval predseda kresťanských demokratov Alojz Hlina.

Boj o palác naberá na obrátkach. Šefčovič stále vedie, ale Mistríka už dobieha Čaputová.

Ako Hlina zdôraznil, Slovensko si už nemôže dovoliť „ďalšie predlžovanie agónie Smeru-SD“ a ani vystaviť krajinu opäť tieňom „mečiarizmu“. Pre rozvoj SR je dôležité hľadať to, čo nás spája a nie hľadanie rozdielov.
„Ak toho, čo nás spája je viac, než toho, čo nás rozdeľuje, je potom racionálnou voľbou zodpovedných politikov k takým riešeniam pristúpiť,“ dodal Hlina.

Stredoškoláci by do druhého kola poslali Čaputovú a Mistríka, Kotleba by skončil tretí

Rada si v závere rokovania pripomenula výročie, ktoré kresťanských demokratov čaká v nedeľu (17.2.). Oslavujú 29 rokov vzniku KDH. Pri tejto príležitosti najstarší a najmladší člen Rady prekrojili slávnostnú tortu.

Môže vás zaujímať

Ľudia odkazujú Trubanovi s Matovičom: Ste už smiešni a trápni