Jednou vetou

Milovníci zimných športov pozor: Tieto lyžiarske strediská onedlho otvárajú!

Zimné športy ako lyžovanie či snowboarding patria na Slovensku k najpopulárnejším

autorská koláž hlavne.sk, jasna.sk

Milovníkov zimných športov iba nedávno potešila správa o tom, že prvé lyžiarske stredisko začalo so zasnežovaním svahov, čo značí pomaly ale iste príchod lyžiarskej sezóny. Kedy si budete môcť zalyžovať a na koľko vás vyjde lyžovačka v 4 najobľúbenejších strediskách?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Lyžiarske Stredisko Bachledka Ski & Sun

Na lyžovačku v Bachledovej doline si ešte budete musieť počkať. Otvorenie sezóny nevieme nikdy vopred plánovať. Na zasneženie strediska potrebujeme približne 2 týždne bez silného vetra a pri mínusových teplotách, informovala hovorkyňa Ski Bachledka, Martina Múdra. Sezónu preto odhadujú až na druhú polovicu decembra.

Vianoce v zahraničí? V týchto mestách prežijete tie najkrajšie sviatky!

Denná lyžovačka v stredisku, ktoré minulý rok navštívilo až 150 000 turistov vás vyjde na 26,20 eur, dieťa do 15 rokov si v sprievode dospelej osoby zalyžuje zdarma. Stredisko si tento rok pripravilo pre návštevníkov množstvo noviniek a máte sa tak určite na čo tešiť.

VIDEO: Vodičov čaká náročnejšie obdobie na cestách. TOTO radí polícia!

Lyžiarske Stredisko Jasná

Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry | Zdroj: facebook

Pokiaľ by ste sa však chceli vybrať na lyžovačku do známej Jasnej, môžete sa začať pripravovať. Sezónu v Jasnej plánujeme odštartovať 30.11.2019, informoval Marián Galajda, PR manažér Tatry Mountain Resorts.

FOTO: Viktor Vincze je na cestách. Autom však necestuje!

Tatry Mountain Resorts si tento rok pre návštevníkov flexibilné ceny, lyžovačka vás teda v sezóne vyjde od 19 €, počas Vianoc od 25 € a počas Silvestra od 34 €. „V Jasnej sa v sezóne 2018/2019 lyžovalo 148 dní (od 1.12.2018 do 28.4.2019), doplnil pre hlavne.sk Galajda.

Strašidelná Bratislava: Z týchto 3 miest vám bude behať mráz po chrbte

Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso

Lyžiarske stredisko na Štrbskom Plese plánuje podobne ako Jasná otvorenie koncom novembra, lyžovačku v tomto stredisku si tak budete môcť užiť už čoskoro. Lyžovačka na Štrbskom plese vás vyjde od 15 €, počas Vianoc od 21 € a počas Silvestra od 23 , vysvetlil Marián Galajda. Minuloročná sezóna na Štrbskom Plese podľa jeho slov trvala až 137 dní.

FOTO: Chceli si poklábosiť? Známi herci si vybehli na kus reči!

Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica

Lyžiarske stredisko Bachledka Ski & Sun | Zdroj: facebook

Lyžovačka v Tatranskej Lomnici vás ešte tak skoro nečaká. Tatranská Lomnica má svoj štart naplánovaný na 14. decembra, informoval v rozhovore pre hlavne.sk Marián Galajda. Flexibilné ceny sa budú pohybovať od 18 €, počas Vianoc od 24 € a počas Silvestra od 26 €.  V Tatranskej Lomnici sme v uplynulej sezóne lyžovali 129 dní, dodal Galajda.

Čas na jesenný výlet? Tieto miesta v Európe musíte navštíviť!

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

VIDEO: Novinka na hraniciach. Toto oznámil Matovič s Babišom v Prahe