Jednou vetou

Mimoparlamentnú SKS povedie do eurovolieb Igor Adamec

Igor Adamec kandidoval na jeseň 2018 na starostu bratislavského Ružinova. Podľa transparentného účtu ho kampaň stála 16 500 eur

foto: hlavne.sk

Lídrom mimoparlamentnej Slovenskej konzervatívnej strany (SKS) do májových eurovolieb bude riaditeľ TV Ružinov Igor Adamec. Na druhom mieste kandidátky je člen predsedníctva SKS Daniel Mikolaj a na treťom podpredsedníčka strany Kristína Šabíková, ktorá o tom informovala.

Ružinovčania reagujú: Nech sa tento hnus už neopakuje!

„Členstvo Slovenska v EÚ považujeme za nevyhnutnú podmienku prosperity, no zároveň sme presvedčení, že nastal čas vrátiť sa k hodnotám, na ktorých myšlienka jednotnej Európy vznikla,” uvádza strana, podľa ktorej súčasné bruselské elity stratili zo zreteľa pôvodný cieľ európskej integrácie, ktorým bolo zvyšovanie blahobytu Európanov.

SKS chce presadzovať ideu bezpečnej a prosperujúcej Európy. Únia musí podľa strany opustiť „nezmyselné úvahy o výbere pohlavia, o tom, že neexistuje mama a otec, ale rodič 1 a rodič 2“, ktoré považuje za „hodvábne starosti“, zatiaľ čo reálne problémy sú prehliadané.

SPPK nesúhlasí s vetom zákona o neprimeraných vzťahoch v obchode s potravinami

 Voľby do europarlamentu sa budú na Slovensku konať 25. mája, obyvatelia budú voliť 14 europoslancov. Hlasovacie právo majú slovenskí občania s trvalým pobytom na Slovensku, ale aj občania iného členského štátu, ktorí majú na Slovensku trvalý pobyt. Poslanci europarlamentu sú volení na päťročné volebné obdobie.

Samotný Adamec si prešiel v poslednom období náročným obdobím. Po voľbách 2016 chvíľu zastával post štátneho tajomníka ministerstva kultúry za stranu Sieť Radoslava Procházku. Keďže strana neskôr vypadla zo súčasnej vládnej koalície a Igor Adamec nebol zvoleným poslancom Národnej rady, vrátil sa do TV Ružinov, kde pôsobil predtým.

Poradca poradcu? Bývalý poslanec Rafaj na kávičke s Dankovou pravou rukou

Verejnosť ho pozná ako moderátora detských relácií spolu s Martinom Vanekom, ktorý s ním pôsobí v spomínanej lokálnej televízii. Hral rolu účtovníka mafiánov Milanka v televíznom v sitkome Mafstory pre TV Joj. Počas pôsobenia vo vláde prišiel o milovanú manželku, na jeseň 2018 mu ľudia dali stopku tým, že ho nezvolili do miestneho ani mestského zastupiteľstva za bratislavský Ružinov. V súčasnosti je poslancom Bratislavského samosprávneho kraja.

Môže vás zaujímať

Úrad vlády SR

Pellegriniho kabinet sa stretne posledný raz pred parlamentými voľbami