Jednou vetou

Mimoriadna relácia Markízy o Koronavíruse: Čo tam robil Mihál?!

Staronový člen SaS Jozef Mihál

autorská koláž hlavne.sk, Foto: TV Markíza

Niektorým divákom pri televíznych obrazovkách v piatok pred víkendom mohli aj sánky padať od údivu. V mimoriadnej relácii o Koronavíruse na Slovensku prišiel totiž diskutovať staronový člen SaS Jozef Mihál. O tieto rady sa podelil s podnikateľmi, ktorých zasiahne situácia okolo nového ochorenia:

Aktuálnu situáciu okolo Koronavírusu na Slovensku mapujú všetky média, ako najlepšie vedia. Súkromná Markíza koncom minulého týždňa svojími špeciálmi podľa niektorých suplovala verejnoprávnu RTVS, ktorá svoj program špeciálne neupravila – okrem plávajúceho textu v spodnej časti obrazovky počas bežného programu s informáciami o Koronavíruse. Až cez víkend pribudli napokon prvé mimoriadne spravodajské bloky.

Najsledovanejšia televízia tak o mnoho skôr do vysielania nasadila ešte pred víkendom dve mimoriadne relácie. Vo štvrtok v nej po zasadnutí Ústredného krízového štábu informovali ministerka vnútra Denisa Saková a dosluhujúci predseda vlády Peter Pellegrini.

Deň na to boli hosťami Zlatici Puškárovej v Záhorskej Bystrici budúci premiér Igor Matovič a Marek Krajčí, ktorý by mal podľa kuloárov už čoskoro šéfovať rezortu zdravotníctva.

Žiaden vypočítavý odborník

Relácia bola rozdelená na dve časti, v druhej diskutovala so staronovým ekonomickým expertom Jozefom Mihálom, ktorý len tento týždeň oznámil návrat k Richardovi Sulíkovi po tom, ako sa koalícia PS/SPOLU ostala po voľbách pred bránami parlamentu a nedosiahla potrebných aspoň 7 percent.

Vulgárny Galko: Mihál je obyčajný zakomplexovaný kariérista

„Mne nejde o žiaden flek v exekutíve v novej vláde. Niekoľkokrát ma volal Richard Sulík a ja som súhlasil, keďže som odborníkom na odvody a ekonomiku podnikateľov už roky,“ vysvetľoval Mihál pred pár dňami dohady, že podľa niektorých politikov ide v jeho prípade o vypočítavý krok.

Prekvapenie pre divákov

„To snáď nemyslia v Markíze vážne, kto je zodpovedný za túto dramaturgiu?! Tak Mihál, čo prestriedal niekoľko strán ide múdrovať okolo Koronavírusu a radiť divákom? Prečo nepozvali niekoho zo Sociálnej poisťovne, aby to bolo nestranné???,“ napísal nám rozhorčene do redakcie čitateľ Peter, ktorého výber hosťa do diskusie poriadne zaskočil.

Mihál v tom politiku nevidí

Samotný Jozef Mihál svoju účasť obhájil stručne. „Bol som tam ako odborník, ktorý má prehľad v Zákonníku práce, odvodoch, ošetrovnom a podobne. Teraz čaká zamestnancov aj živnostníkov zrejme náročné obdobie. Týka sa to aj rodičov a ďalšie skupiny poistencov,“ povedal Mihál pre hlavne.sk v telefonáte krátko po odvysielaní relácie.

„Určite to s politikou nemá nič spoločné, ja som tam bol vysvetľovať dopady a možné postupy pre malých podnikateľov, čo by možno zástupca Sociálnej poisťovne možno až tak dobre nevysvetlil, keďže ja sa tomu venujem veľmi podrobne už roky,“ dodal neskromne Mihál. Pokúšali sme osloviť aj moderátorku relácie, aby sme zistili viac o zákulisí dramaturgie televíznej relácie. Zlatica Puškárová na naše telefonáty nereagovala.

FOTO: Politici na koberčeku u Čaputovej. Takto ich natrela protokolistka!

Môže vás zaujímať

DRUCKER: Minister Krajčí je nám na nič a mal by hodiť uterák do ringu