Jednou vetou

Mimovládne organizácie zohrávajú v spoločnosti nenahraditeľnú úlohu, uviedol Bugár

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár

Foto: TASR

Mimovládne organizácie zohrávajú nenahraditeľnú úlohu v každej demokratickej spoločnosti. Na druhej strane platí, že aj v demokratických krajinách vyšetrovatelia predvolávajú na výsluch aj prezidentov. Demokratické zriadenie však garantuje slobodu prejavu, teda aj právo pokojne sa zhromažďovať. Uviedol to predseda koaličnej strany Most-Híd Béla Bugár.

Pripomenul, že pár dní po demokratických voľbách by mal každý rešpektovať a „prijať s pokorou“ ich výsledky. Poukázal však na to, že v spoločnosti sa „vyburcovali“ vášne. „Pýtam sa načo, a komu to prospieva. Blíži sa deň, keď si budeme pripomínať boj za práva a slobody, za demokratickú spoločnosť. Múdri ľudia povedali, že to nie je ideál, ale nikto nič lepšieho nenašiel. Tak sa v ňom naučme žiť a pracovať,“ zdôraznil Bugár.

Za slušné Slovensko odmieta ataky aj zastrašovanie zo strany štátu

Bugár reagoval aj na novelu zákona, ktorá hovorí o povinnosti polície preveriť aj všetky anonymné podania. „V tejto chvíli urobila pravdepodobne medvediu službu. Preto si myslím, že by sme sa mali upokojiť, neburcovať. To najpodstatnejšie je, aby sme nenaleteli konšpiračným teóriám,“ dodal Bugár s tým, že „burcovanie“ z jednej alebo z druhej strany je „nebezpečné a nezodpovedné zároveň“.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky